Шахтьор (Донецк) грабна титлата в Украйна за четвърта поредна година

Шахтьор (Донецк) стана шампион на Украйна по футбол за сезона 2012-2013 година четири кръга преди края на първенството. Във вчерашния мач от 26-тия кръг Шахтьор завърши 1:1 с Металист (Харков), което бе достатъчно за четвърта поредна шампионска титла за отбора.

Гостите от Харков поведоха в 39-та минута с гол на Марко Девич, но в 84-та минута бразилецът Илсиньо изравни и неговият гол се оказа "златен" - шампионска титла.

Шахтьор е начело във временното класиране на украинското футболно първенство със 70 точки, а Динамо (Киев) е на второто място с 56 точки.

Шахтьор (Донецк) става за осми път шампион на Украйна по футбол.