Дузпа донесе точката на Севиля срещу Валядолид

Отборите на Валядолид и Севиля не излъчиха победител в срещата помежду си от 33-ия кръг в Примера дивисион. Мачът на стадион "Хосе Сорийя+ завърши при резултат 1:1, след като домакините поведоха в края на първото полувреме, но севилци стигнаха до точката с попадение от дузпа през втората част.

Мачът бе доста динамичен с положения и пред двете врати. В 41-ата минута Валядолид организира бърза контраатака и Патрик Еберт намери Хави гера в наказателното поле и той със силен удар под гредата направи 1:0. През втората част обаче Севиля натиста и в 61-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а Алваро Негредо от бялата точка оформи крайното 1:1.

Така двата тима остават в средата на таблицата като Севиля заема 10-ото място с 43 точки, а Валядолид е 12-ти с 40 точки.