Шарапова отново шампионка в Щутгарт

Световната номер 2 Мария Шарапова (Русия) защити титлата си на турнира на клей в Щутгарт, след като надделя на финала срещу поставената под номер 2 в основната схена На Ли (Китай) с 6:4, 6:3. Рускинята, която се отчете само с трисетови победи в предишните кръгове на надпреварата, този път намери начин да стигне до победата по-бързо - след 93 минути игра.

Лидерката в схемата започна с пробив още в самото начало на мача, след което отново взе подаването на съперничката си и поведе с 4:1. На Ли не се предаде без борба в първия сет и самата тя реализира пробив след форхенд в аут на опонентката си в шестия гейм. Това обаче не попречи на Шарапова да стигне до успеха в частта. Вторият сет се разви чудесно за рускинята, която бе непоколебима в собствените си сервис геймове. Тя осъществи два нови пробива и това бе напълно достатъчно, за да сломи съпротивата на 5-ата в света китайка.

Това е 29-а титла в кариерата на Шарапова, която вече може да се похвали и с 16 поредни успеха на клей. В тази серия влизат триумфите й от Рим и "Ролан Гарос" от миналия сезон. Бившата номер 1 в света защитава успешно трофей от WTA за пети път в кариерата си, като предишните случаи са от турнирите в Токио (2003 г. и 2004 г.), Бирмингам (2004 г. и 2005 г.), Сан Диего (2006 г. и 2007 г.) и Рим (2011 г. и 2012 г.).