Освалдо се развихри и Рома прегази Сиена (видео)

Отборът на Рома разгроми с 4:0 като домакин Сиена в двубой от 34-ия кръг на Серия "А". "Вълците" на Аурелио Андреацоли си свършиха работата още през първото полувреме, когато реализираха три попадения. Аржентинският нападател с италиански паспорт Пабло Освалдо се отличи с хеттрик (14, 41, 67), а веднъж във вратата на тосканци се разписа и още един аржентински нападател - Ерик Ламела (16).

В 14-ата минута Ламела изведе в отлична позиция Освалдо и "деветката" на Рома елегантно копна топката над вратаря Джанлука Пеголо, за да открие резултата. Само две минути по-късно Ламела получи пас от Тоти и с хубав удар от въздуха изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Сиена. Четири минути преди почивката халфът Алесандро Флоренци се пребори за топката с бранител на Сиена вляво от вратата на гостите, подаде на Освалдо и нападателят с левия крак реализира за 3:0. Четвърт час по-рано Освалдо уцели и греда.

Малко преди края на първото полувреме - в 34-ата минута, вицекапитанът на Рома Даниеле Де Роси напусна принудително терена заради контузия, като бе сменен от също невъзстановения напълно боснесски халф Миралем Пянич.

В 67-ата минута развихрилият се Освалдо оформи крайния резултат и своя хеттрик в мача. Тоти отправи шут към вратата на Сиена, Пеголо изби, но не по най-добрия начин и Освалдо с лекота направи добавка, бележейки за 4:0.

След тази победа Рома се изкачи на пето място в класирането, като четири кръга преди края е с 55 точки - на 6 зад третия Фиорентина. Сиена пък заема предпоследното 19-о място с 30 точки, като тосканци са на 2 точки зад 18-ия Дженоа и 17-ия Палермо.