В борбата за спасение: Черно море спука от бой малкия си брат - вратар се прочу с чутовна глупост

Отборът на Черно море спука от бой гостуващия тим на Пирин Гоце Делчев. Срещата от 24-ия кръг на "А" група завърши 5:1 в полза на "моряците", които въпреки че рано-рано си решиха мача не се смилиха над своя малък брат. Не е тайна, че единият от собствениците на Черно море е спонсор на тима от Гоце Делчев.

Попаденията в днешната среща за домакините, които със зъби и нокти драпат да се спасят от изпадане реализираха Георги Божилов (17), Георги Илиев (39), Инканго (70), Симеон Райков (75) и Илиян Капитанов (85). Почетният гол за новака в елита вкара Георги Петров (88).

В 30-ата минута се случи нещо невиждано по българските терени. Вратарят на гостите Абди Абдиков удари своя съотборник Атанас Фиданин зад врата при спряла игра и главният съдия му показа директен червен картон.

Началото на головата фиеста сложи Георги Божилов в 17-ата минута след асистенция на Симеон Райков. Половин час след първия съдийски сигнал вратарят на гостите Абди Абдиков направи чутовна глупост. Стражът удари своя съотборник Атанас Фиданин при спряла игра зад врата и главният съдия му показа директен червен картон. Съвсем логично оттук до края на двубоя на игралното поле имаше само един тим - този на Черно море.

В 39-ата минута "моряците" стигнаха до нов гол. Негов автор бе Георги Илиев. Кристиан Идалго проби по дясното крило и върна кълбото към дузпата, където Илиев бе заел добра позиция. Капитанът на варненци с лекота прати топката в долния десен ъгъл и резултатът набъбна на 2:0. До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка.

През вторите 45 минути статуквото се запази - отборът на Гонзо атакуваше, а този на Тенчо Тенев бе толкова беззъб, че минаваше центъра веднъж на десет минути.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Инканго направи резултата класически. Футболистът отбеляза първото си попадение в "А" група след асистенция на Райков. Пет минути по-късно самият Райков записа името си сред голмайсторите. Бившият състезател на Левски оплете топката в мрежата след прецизен удар по диагонала.

В 85-ата минута Капитанов се разпаса за 5:0 след като завърши отлична контраатака.

В самия край на срещата защитниците на Черно море подходиха лековато и позволиха на Петров да отбелязи почетно попадение, оформяйки крайното 5:1.

ЧЕРНО МОРЕ - ПИРИН ГД 5:1

1:0 Божилов 17