Локо (Сф) изплува от зоната на изпадащите

Отборът на Локомотив (София) победи с 3:2 като гост Монтана в мач от 24-ия кръг на "А" група. Венцислав Иванов се разписа за домакините в 6-ата минута след подаване на Даниел Младенов. Димитър Илиев възстанови равенството в 24-ата минута. Антонио Павлов даде преднина на "железничарите" в 48-ата минута. Крум Бибишков увеличи аванса на своите в 85-ата минута, а Фарес Брахими оформи крайния резултат в 87-ата минута.

Успехът позволи на столичани да изпреварят Ботев (Враца) и да изплуват от зоната на изпадащите. "Железничарите" са на 12-о място с 23 точки. Монтана остава на последно място с 13 точки.

Домакините започнаха активно и поведоха в резултата още в 6-ата минута. Иванов получи подаване от Младенов и с прецизен удар прати топката под гредата за 1:0. Малко по-късно нападателят излезе очи в очи с Божидар Митрев, но този път не успя да го преодолее.

Гостите отвърнаха на удара в 24-ата минута, когато Павлов подаде към Илиев, който с глава изравни.

В началото на втората част двамата си размениха ролите и този път Павлов на празна врата вкара второ попадение за "червено-черните". Чак в края на двубоя двата тима си размениха по още един гол. В 85-ата минута Бибишков засече с глава центриране на дебютиралия за Локо (Сф) Дани Кики за 1:3. Две минути по-късно Брахими се възползва от пас на Славчо Шоколаров и оформи крайния резултат.