Палермо надви Интер и направи важна крачка към спасението (видео)

Борещият се за оцеляването си в италианския елит отбор на Палермо победи с 1:0 на своя стадион "Ренцо Барбера" Интер в мач от 34-ия кръг на Серия "А". Попадението реализира още в 10-ата минута Йосип Иличич. Поражението е пореден сериозен удар за надеждите на "нерадзурите" да успеят да се доберат до третото място в класирането, даващо право на участие в Шампионската лига.

В първите минути домакините започнаха много надъхано и Сантиаго Гарсия направи чудесен пробив отляво, след което подаде на Фабрицио Миколи, но вратарят на "нерадзурите" Самир Ханданович спаси удара на ветерана. Секунди по-късно пък стражът на домакините Стефано Сорентино трябваше да се намесва след шут на аржентинския капитан на гостите Хавиер Санети.

В 10-ата минута Палермо поведе с 1:0 в резултата. Миколи се пребори за топката с бранителите на Интер в наказателното поле на миланци и подаде на Иличич, а словенският офанзивен халиф не пропусна да опъне мрежата зад сънародника си Ханданович.

В 17-ата минута 39-годишният Санети получи контузия и трябваше да бъде сменен принудително от Есекиел Скелото. Ветеранът стана поредният играч на Интер, който излиза от строя заради травма.

В 34-ата минута Миколи имаше шанс да се разпише, но не успя да намери по най-добрия начин топката от изгодна позиция. В 37-ата минута пък опитният нападател на Интер Томазо Роки нанесе удар към вратата на Стефано Сорентино, но не затрудни стража на сицилианците. В 44-ата минута Роки имаше доста добър шанс да изравни резултата, но стреля неточно с глава след центриране на Джонатан.

В 66-ата минута старши треньорът на Палермо Джузепе Санино бе изгонен от рефера на трибуните, вероятно заради протести, а две минути по-късно Миколи бе много близо до гол, но свирепият му шут бе избит блестящо от Ханданович. Секунди по-късно домакините организираха нова опасна атака и имаха претенции за игра с ръка на футболист на Интер в наказателното поле на "нерадзурите", но дузпа не бе отсъдена.

В 72-ата минута Рикардо Алварес стреля опасно към противниковата врата, но не му достигна малко точност, за да изравни резултата със зрелищен гол. Минута след това Рики Алварес бе длъжен да реализира, но пропусна златен шанс за гол за Интер, стреляйки неточно.

Три минути преди края резервата за Палермо Абел Ернандес можеше да сложи точка на спора, но не успя да преодолее Ханданович от много удобна позиция. В петминутното добавено време футболистите на Андреа Страмачони не успяха да стигнат поне до равенство и претърпяха поредно поражение при гостуване този сезон.

Интер е седми в класирането с 53 точки и вече шансовете на отбора да завърши на третото място в крайното класиране са повече от нищожни. Палермо пък направи важна крачка към спасението, като в момента е точно над опасната зона с 32 точки на 17-а позиция. Същият точков актив има и 18-ият Дженоа, а тимът на Сиена е 19-и с 30.