Юве взе дербито с Торо, титлата е само на точка

Отборът на Ювентус направи важна и вероятно предпоследна крачка към спечелването на своята 29-а шампионска титла. Днес футболистите на Антонио Конте спечелиха с 2:0 градското дерби с Торино, с което им остана да вземат поне точка при следващото им домакинство на Палермо, за да ликуват отново със златните медали. Попаденията днес вкараха в самия край Артуро Видал и Клаудио Маркизио. При 0:0 пък съдията Мауро Бергонци не отсъди дузпа за "биковете". Двубоят се игра под непрестанен дъжд в алпийския град, а в началото феновете на Торо впечатлиха с ефектна хореография - изобразявайки огромно червено сърце.

Първата опасност в мача се откри пред Пол Погба, който днес бе много активен в нападението на "бианконерите". Останал сам срещу вратаря обаче французинът стреля покрай вратата. Последваха нови пропуски пред вратата на "биковете". Този път Мирко Вучинич, а след него и Погба, не успяха да намерят мрежата след голямо разбъркване в наказателното поле. Добрата игра на Старата госпожа продължи до края на първото полувреме, но до попадение така и не се стигна. След почивката Юве отново имаше преимущество, но и играчите на Джампиеро Вентура вече поглеждаха по-често към Джиджи Буфон.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Леонардо Бонучи задържа за фланелката резервата на Торо Джонатас в мига, в който атакуващият футболист трябваше да засече пас отдясно на Алесио Черчи. Нарушението бе извършено на два метра от голлинията на Буфон, но съдията не отсъди най-тежкото наказание. 120 секунди след това Погба пропусна да засече дълго подаване и отблизо би покрай вратата. В 86-ата минута със страхотен шут отдалеч Видал прати топката неспасяемо в мрежата на съперника - 1:0, а след това "направи" сърце с ръцете си, какъвто е патентът му след всеки негов гол. В последните секунди Маркизио бе точен отблизо за 2:0. Торино пък завърши мача с 10 души, след като Камил Глик получи втори жълт картон и бе пратен под душовете малко преди края.