Младежите на България паднаха с 1:4 от Полша в първата контрола

Националният волейболен отбор на България за младежи, който се готви за световната квалификация (8-12 май) в София, загуби първата от трите си контроли срещу Полша. Момчетата на новия селекционер Драган Нешич отстъпиха на връстниците си от "Дружина полска" с 1:4 (15:25, 16:25, 15:25, 25:22, 15:25) в приятелска среща, играна тази вечер в зала "Скаптопара" в Благоевград.

Двамата наставника Драган Нешич и Яцек Навроцки започнаха срещата с основните си играчи. В първите три гейма "Дружина полска" показа класата си и ги спечели съответно с 25:15, 25:16 и 25:15. След това и двамата треньори направиха по няколко промени в съставите си, което позволи на българските момчета да вземат четвъртата част с 25:22, но загубиха последния гейм с 15:25.

Най-резултатен за българския тим стана Станислав Величков, който игра цял мач, с 9 точки (1 блок, 36% ефективност в атака, 53% позитивно и 29% перфектно посрещане), а влезлият като резерва Кирил Меретев завърши с 8 точки (2 блока, 50% ефективност в атака, 59% позитивно и 29% перфектно посрещане). За поляците влезлият като резерва Михал Качински (1 блок и 82% ефективност в атака) и Бартломией Гжехник (2 блока, 3 аса и 69% ефективност в атака) реализираха съответно 15 и 14 точки за победата.

Втората контрола между двата тима е утре (28 април) от 18,30 часа отново в зала "Скаптопара" в Благоевград.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:4 (15:25, 16:25, 15:25, 25:22, 15:25)
БЪЛГАРИЯ: Васил Атанасов 4, Георги Сеганов, Станислав Величков 9, Димитър Маринков 7, Петър Ненков 5, Радослав Попов - Иво Драмов-либеро (Михаел Манджуков 5, Георги Топалов 1, Бранимир Грозданов 7, Николай Къртев 4, Чоно Пенчев 1, Кирил Меретев 8, Николай Георгиев, Златко Кьосев-либеро)
Старши-треньор: Драган Нешич
ПОЛША: Мачией Музай 10, Якуб Вахник 13, Лукаш Лапшински 8, Марчин Януш 2, Матеуш Биениек 7, Бартломией Гжехник 14 - Качпер Пиехоцки-либеро (Пьотър Лукасик 10, Михал Качински 15, Пьотър Орчик 3, Ян Новаковски 5, Лукаш Зугай 2, Адам Ковалски-либеро)
Старши-треньор: Яцек Навроцки.

Статистика: Димитър Димитров (скаутмен на България)