Наполи отнесе Пескара като гост (видео)

Отборът на Наполи разгроми с 3:0 като гост последният в италианската Серия А Пескара в среща от 34-ия кръг и го остави без шансове за оцеляване.

Домакините останаха на дъното с 22 точки, на цели 7 от предпоследния Дженоа, а серията им без победа се увеличи на 15 мача поред. Наполи пък се утвърди на второто място с 69 точки - на 10 пред от третия Милан, който играе утре с Катаня, но на 8 от лидера Ювентус, който е пред втора поред шампионска титла.

В Пескара Наполи излезе без водещия си голмайстор Едисон Кавани, който изтърпява наказание. В негово отсъствие Пескара успя да устиска едно полувреме без гол, но се пречупи още в началото на второто, когато Гьокхан Инлер откри с гол от съблекалнята. Горан Пандев удвои в 58-ата, а Блерим Джемайли оформи крайното 3:0 осем минути преди края.