100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Резервите на Борусия (Д) не допуснаха грешка срещу Фортуна

Бившият шампион Борусия (Дортмунд) победи резонно като гост с 2:1 борещия се за оцеляване Фортуна (Дюселдорф) в късния съботен мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните" стартираха само с Матс Хумелс от състава, който разгроми Реал Мадрид в сряда. Това обаче не попречи на избраниците на Юрген Клоп да победят опонента си. Нури Шахин откри с феноменален гол в 20-ата минута, а в 70-ата Якуб Блашчиковски направи 2:0. Голът за домакините бе дело на Адам Боджек в 88-ата минута.

Борусия е втори с 64 точки и почти сигурно ще се окичи със среброто в тази кампания. При Фортуна пък нещата седят по доста деликатен начин. Преките опоненти на новака в елитния ешелон Хофенхайм и Аугсбург взеха победи в този кръг и се доближиха максимално до дюселдорфци, а баварците дори се изравниха с него по точки (30). Хофе е 17-и с три по-малко.

Съставът на гостите днес бе логично селектиран, тъй като Борусия има мач-реванш от полуфиналите на Шампионската лига идния вторник с Реал. Превесът на Борусия бе осезаем през целия мач и съвсем закономерно тимът взе трите точки. Шахин откри в 20-ата минута след превъзходно изпълнение. Турчинът нанесе техничен удар от 30 метра, топката придоби фалциращо движение и с прекрасна парабола се оплете в мрежата зад Фабиан Гийфер. След това стражът на гостите в този мач Митчъл Лангерак извади от голлинията удар с глава на Мартин Латка.

След почивката Юрген Клоп пусна в игра Блашчиковски, Роберт Левандовски и Марко Ройс. Една минута бе нужна на Куба да се разпише във вратата на Фортуна - 2:0.

Боджек върна един гол в заключителните минути на двубоя, след като засече центриране на Аксел Белингхаузен.