Селта се измъкна от зоната на изпадащите (видео)

Отборът на Селта (Виго) пречупи с 1:0 Леванте като гост в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Аугусто Фернандес отбеляза в 20-ата минута и измъкна тима на Абел Ресино от зоната на изпадащите. В 55-ата Хосе Баркеро изпусна назначена несъществуваща дузпа.

Срещата се игра при над 85 процента влажност на въздуха. Теренът беше мокър и топката вървеше бързо. Въпреки това в първите минути липсваха положения. В четвъртата минута гостите от "Балаидос" не можаха да се възползват от грешка на вратаря Кейлър Навас при корнер.

В 20-ата минута галиският тим отбеляза след прекрасно действие по крилото на Михаел Крон-Дели. Аугусто Фернандес отправи блестящо с глава в мрежата - 0:1. В 28-ата бившият играч на Велес беше близо до втори гол с глава, но Навас улови. В 37-ата валенсианци имаха чудесна възможност, но нямаше никой на втората греда.

Завърналият се след четиримачово наказание Яго Аспас изпусна да вкара втори гол за Селта в 49-ата минута. В 55-ата съдията Мунис Фернандес отсъди дузпа за борба в наказателното поле. Нарушение нямаше и справедливостта възтържествува, след като Баркеро не уцели вратата. До края опитите на "гранотас" останаха направни и Селта отнесе точките за Виго.

Снимка: "Марка"