Манчестър Сити успя да удари Уест Хам в първия си мач след детронацията (видео)

Бившият шампион на Премиър лийг Манчестър Сити надделя с 2:1 над Уест Хам в първия си двубой, след като "гражданите" официално бяха детронирани от Манчестър Юнайтед в началото на седмицата. Серхио Агуеро (28') и Туре Яя (83') дадоха аванс на домакините, които бяха по-добрият отбр на "Етихад Стейдиъм". В добавеното време Андрю Каръл успя да върне един гол за крайното 2:1.

Роберто Манчини бе направил три промени в своя състав в сравнение с тези, които загубиха от Тотнъм преди седмица - Джолиън Лескът, Давид Силва и Серхио Агуеро се завърнаха сред титулярите за сметка на Матия Настасич, Джеймс Милнър и Един Джеко.

От своя страна Сам Алърдайс заложи на същите титуляри, започнали при победата срещу Уигън в миналия кръг.

Домакините стартираха по-добре и още в първите минути Агуеро и Давид Силва бяха близо до това да открият резултата. В 9-ата минута центриране на испанеца стигна след рикошет до нападателя на "гражданите", който стреля, но топката срещна гредата. В 28-ата минута домакините организираха атака като по учебник, при която Насри и Силва матираха отбраната на "чуковете" с бързо двойно подаване. Впоследствие французинът подаде по земя отляво, а Агуеро засече от движение на близката греда - 1:0. В 30-ата минута Яскелайнен спаси Уест Хам от втори гол, след като първо изби удар на Насри от дистанция, след което успя да парира и добавката на притичалия Сабалета.

След почивката Яскелайнен отново спаси опасен изстрел на Насри, а в 67-ата минута Джоуи О'Брайън блокира удар отблизо на Карлос Тевес. Пет минути по-късно Насри направи фрапантен пропуск, след като от няколко метра не успя да засече центриране на Тевес отдясно.

Туре Яя сложи точка на спора в 83-ата минута, когато със страхотен шут от границата на наказателното поле направи 2:0. В 88-ата минута Джо Харт спаси удар с глава на Андрю Каръл. Все пак нападателят на Уест Хам успя да се разпише в добавеното време, когато стреля отблизо, а Джо Харт не успя да улови добре топката, която мина между краката му - 2:1.

С успеха Манчестър Сити се укрепи на второ място със 71 точки. Уест Хам е десети с 42 точки.