Бразилия не успя да победи Чили, "златистите" освиркани

Бразилия измъкна 2:2 в контролна среща с Чили, играла се на стадиона в Бело Оризонте. И двете селекции се представиха основно с местни играчи, но това не попречи на запалянковците да изпратят домакините с освирквания и обидни думи след края на мача. Това беше и последната контрола за петкратните световни шампиони преди обявяването на състава за Конфедерейшънс Къп. Като домакин на този турнир Бразилия ще направи генерална репетиция за Световното първенство догодина.

Мачът беше и своеобразен тест на новопостроения стадион Ново Минейрао, а автомобилен трафис, задръствания и лек латиноамерикански организационен хаос белязаха мача. Все пак повече от 50 хиляди души дойдоха на наблюдават мача. Гостите от Чили откриха резултата в 8-ата минута чрез защитника Маркос Гонсалес, който вкара с глава. Това стана след центриране, вратарят Диего Кавалери и бранителите не успяха да изчистят рикоширащата топка, а на задна греда играещият във Фламенго защитник вкара за 0:1.

Също след изпълнение на корнер Ревер изравни в 25-ата минута, овладявайки центриране на Неймар. След почивката самият Неймар се разписа след пробив през трима защитници и пас на Алешандре Пато. Крайното 2:2 оформи Едуардо Варгас, който играе за бразилския Гремио в 65-ата минута с топовен удар извън наказателното поле с десния крак.

"Не е това, което искаме да се получи на терена. Явно ни трябва доста работа още, коментира Алешандре Пато след мача. Той, Неймар и ветеранът Роналдиньо бяха трите най-разпознаваеми лица в селектирания само от местната лига състав. Отборът обаче трудно владееше топката, пасовене не вървяха и накъсаната игра изнерви допълнително запалянковците, които очакваха повече голови положения пред чилийската врата.