Бивш №5 в света елиминира Григор в Барселона

Първата ни ракета Григор Димитров загуби с 5:7, 1:6 мача си от втория кръг на турнира в Барселона с награден фонд 1 708 875 евро с Томи Робредо (Испания). Димитров сервираше за спечелването на първата част при 5:2, но бившият №5 в света спечели пет поредни гейма, а с това и сета. Във втория сет силите на Димитров стигнаха за един гейм и след 1 час и 18 минути игра талантът от Хасково напусна турнира.

28-ият в ранглистата на ATP и поставен под №14 в схемата на турнира Григор започна силно мача и набързо поведе с 3:0, осъществявайки пробив във втория гейм. В петия гейм 21-годишният българин трябваше да спасява точка за пробив при 30:40, но запази спокойствие и си спечели подаването, повеждайки с 4:1. В следващия гейм ролите се размениха и Димитров имаше брейкпойнт при 30:40, но Робредо се справи и удържа подаването си. Българинът отговори със сервис-гейм на нула и поведе с 5:2. Робредо все пак върна пробива в последния възможен момент и със своя сервис изравни резултата - 5:5. Последва още един пробив и за първи път от началото на мача Робредо излезе напред в резултата при 6:5, като вече той имаше удобството да сервира за сета. Григор пропусна точка за пробив в 12-ия гейм и загуби първия сет.

Вторият сет започна по коренно различен от първия - с два поредни пробива на Робредо и аванс от 4:0 за 30-годишния испанец, намиращ се под номер 43 в световната ранглиста в момента. Димитров намали на 1:4, прекъсвайки серията от 9 поредни гейма на съперника си, но това с нищо не промени хода на двубоя и шампионът от 2004 година Робредо се класира за третия кръг. Там той ще се изправи срещу №3 в схемата Томаш Бердих (Чехия).

Димитров, който вчера претърпя поражение и на двойки с партньор Радек Щепанек (Чехия), си тръгва от каталунската столица с 20 точки за ранглистата и 10 230 евро.

Следващият турнир, в който най-добрият ни тенисист ще участва, е състезанието от категорията "Мастърс" в Мадрид, започващо на 5 май.