Чикаго удари Нетс в Бруклин и изравни серията

Чикаго Булс удари Бруклин Нетс с 90:82 като гост в "Барклис Сентър" и изравни плейофната серия от първи кръг на Изток на 1-1 победи. Центърът на "биковете" Джоаким Ноа стисна зъби и игра с болки в крака, но допринесе много за успеха на своя тим.

Луол Денг вкара най-много за Булс - 15 точки, а освен това добави 10 борби и 4 асистенции. Кърк Хайнрих и Карлос Бузър реализираха по 13 точки, като Бузър овладя 12 овладени бори, докато Нейт Робинсън и Ноа останаха с по 11 точки.

За Бруклин Брук Лопес се отличи с 21 точки, а Джо Джонсън добави 17. Звездата на тима Дерън Уилямс обаче не бе на познатото ниво и остана с едва 8 точки при стрелба 1/9, добавяйки 10 асистенции.

Чикаго показа отлична работа в защита и през третата четвърт допусна едва четири точки от игра, а след като поведе със 69:57 не допусна обрат в оставащите 12 минути.

Третият мач от серията е на 25 април (четвъртък) в "Юнайтед Сентър" в Чикаго.