Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ягър отново бележи за Бостън, Рейнджърс и Кълъмбъс с важни победи

Яромир Ягър вкара своето второ попадение като играч на Бостън Брюинс, а тимът прекъсна серията си от четири мача без победа отнасяйки Флорида с 3:0. С тази победа Брюинс си върна 1-ата позиция в Североизточната дивизия, а мачът беше преместен от петък за неделя заради съображения за сигурност, свързани с проверка на евентуални заподозрени след атентата по време на Бостънския маратон.

Един от най-прогресиращите вратари в Лигата - Туука Раск, спаси 28 удара към мрежата си и регистрира четвърти двубой през сезона без гол. Брюинс обаче има четири мача до края сезона, един повече от Монреал, който също има 59 точки. Освен Ягър, голове за домакините отбелязаха новобранецът Дъги Хамилтън и Брад Маршан.

Кълъмбъс направи важна крачка към плейофите на Запад, след като победи с 4:3 като гост Сан Хосе Шаркс. Райън Йохансен вкара победното попадение 1:37 минути преди края на мача, а след този успех Блу Джакетс имат 51 точки и поделят 7-8 място с Минесота.

По същото време в Минеаполис обаче тимът на Уайлд падна 1:4 от Калгари. На 9-о място остава Детройт с 49 точки, но Кълъмбъс е изиграл един мач повече от Минесота и два повече от Детройт. Иначе Марк Летесту вкара два гола, а още един добави Вини Проспал. Мартин Хавлат, Андрю Дежарден и Джо Павелски се разписаха за Акулите, които имат 55 точки и заемат 5-ата позиция.

Важен успех за класиране във втората фаза постигна и Рейнджърс, който разби с 4:1 на собствен терен Ню Джърси Девилс. Райън Калахан откри резултата с гол в 1-ата минута, а после вкара и още един в третата част на мача. Вратарят на домакините Хенрик Линдквист спаси 26 удара, а поражението елиминира окончателно Девилс от плейофите, след като с 44 точки заемат 10-11 място.

Тимът на Калгари, който също се прости с идеята да играе във втората фаза, разби борещия се за 8-ото място Минесота с 4:1 като гост. Вратарят на Пламъците Джо Макдоналд направи 34 спасявания, а при дебюта си Марко Кундари вкара гол и подаде за още един. Микаел Баклунд, Майк Камалери и Иржи Худлер също се разписаха. В мачове без значение победи постигнаха Колорадо Аваланч над Сейнт Луис с 5:3, както и Каролина над Тампа Бей с 3:2 в битка на дъното на Източната конференция.