Бенфика надигра Спортинг без проблеми в дербито на Лисабон

Бенфика спечели с 2:0 срещу Спортинг в дерби от 26-ия кръг на португалското първенство четири дни преди първия полуфинал в турнира Лига Европа. Едуардо Салвио откри резултата в 36-ата минута, а Родриго Лима душ Сантуш фиксира крайното 2:0 с попадение в 78-ата.

Над всички в мача обаче беше аржентинският плеймейкър Николас Гайтан, който вещо организираше атаките на своите и беше в основата и на двата гола. Салвио откри с удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле, пращайки топката под плонжа на вратаря Руи Патрисио, след което "лъвовете" опитаха да стигнат до равенство.

През второто полувреме при една от контраатаките Лима стреля от границата на наказателното поле, топката мина през двама бранители и стана неуловима за вратаря Патрисио.

Футболистите на Спортинг, които стартираха в първенството доста слабо, не успяха да се противопоставят сериозно в тази среща.

След успеха Бенфика запази аванса си от 4 точки пред Порто на върха в класирането четири кръга преди края. Лисабонските "орли" имат 70, пред Порто с 66.

В четвъртък Бенфика гостува на Фенербахче в първа полуфинална среща от турнира Лига Европа. Люта битка се води за третото място, даващо право на квалификации за място в Шампионската лига.

В момента то се заема от Пасош де Ферейра, който има 49 точки, три повече от Брага. Спортинг Лисабон не е застрашен от изпадане и има 33, които го класират на 8-о място.