Академик (Свищов) вече сам на върха в Северозападната В група

Свищовският Академик е новият лидер на Северозападната В аматьорска футболна група. Това стана факт след като днес „студентите” победиха у дома с 1:0 Ботев /Козлодуй/ в среща от 16-ия кръг на първенството. Около 300 зрители видяха едно истинско дерби. В него липсваха обаче не само головете, но и критичните ситуации пред двамата вратари. Началото обаче бе обнадеждаващо. Още в 7-ата минута домакините поведоха в резултата. Секунди преди гола свищовлии проведоха добра атака, която защитник на Ботев спря с ръка в наказателното поле. Главният съдия Ивайло Петров отсъди дузпа и таранът на Академик Десислав Русев изпълни перфектно за 1:0.

След попадението пасив гостите не се предадоха. Настана оспорвана и безкомпромисна битка, която обаче се развиваше главно между двете наказателни полета. На моменти напрежението се покачваше. Потвърждение за това са 7-те жълти картона – 2 за домакините и 5 за гостите. Все пак „студентите” могат да съжаляват, че не спечелиха по-изразително. Причината това да не стане са двата невероятни пропуска на Десислав Русев, който пропиля по едно стопроцентово положение през двете полувремена. Въпреки всеотдайната си игра козлодуйци нито веднъж по време на мача не застрашиха вратата на съперника.