Щутгарт би Фрайбург два пъти за четири дни и не му даде да застъпи ШЛ

Щутгарт записа втора поредна победа в рамките на четири дни срещу Фрайбург, побеждавайки го отново с 2:1 в мач от 30-ия кръг на Първа Бундеслига. Миналата сряда "швабите" взеха по-важния дуел между двата отбора, след като го елиминира на 1/2-финалите за Купата на Германия и ще играе на финал срещу Байерн (Мюнхен) на 1 юни. Кристиан Гентнер в 33-ата минута и Ведад Ибишевич (42) се разписаха за успеха на домакините, а единственият гол за отбора от Шварцвалд бе дело на влезлия като резерва Иван Сантини в 88-ата минута.

Така Щутгарт записа втора поредна победа в първенството, след като миналия кръг надви Борусия (Мьонхенгладбах) със същия резултат и спря много неприятна серия без победа на "Мерцедес-Бенц Арена" през календарната 2013 година. След загубата момчетата на Кристиан Щрайх пропуснаха възможността да накажат продължаващия да е четвърти Шалке 04, който допусна поражение от Айнтрахт (Франкфурт) вчера (0:1). Отборът от провинция Баден-Вюртемберг е пети с 45 пункта, а Щутгарт се изкачи до 11-ото място с 39 точки.

В 20-ата минута Седрик Макиади вкара с глава за Фрайбург, но страничният съдия вдигна флага си за правилно отсъдена засада. Тринадесет минути по-късно капитанът Гентнер поведе своите в неделния триумф. Мартин Харник центрира добре на дузпата и опитният полузащитник с глава разчупи нулите - 1:0.

В 42-ата минута босненският нападател Ибишевич отбеляза своя 13-и гол в Бундеслигата. Защитата на гостите изпълни трагично непряк свободен удар и даде възможност на Харник да открадне. Австриецът пусна към колегата си в нападение, който преодоля Оливър Бауман без особени затруднения. Влезлият като резерва Иван Сантини върна едно попадение за Фрайбург в 88-ата минута, след като с хубав удар с десния крак намали.

Идния кръг Щутгарт ще пътува до Бавария, за да гостува на Аугсбург. Фрайбург също има път към баварската провинция, за да се срещне с шампиона Байерн (Мюнхен) в първи мач от 31-ия кръг.

Снимка: Getty Images/Guliver