Колеблив Лудогорец катурна Миньор в Перник - скандалното съдийство продължава (видео)

Отборът на Лудогорец се наложи с 2:1 като гост над Миньор Перник в мач от 23-ия кръг на "А" група. Головете за гостите от Разград реализираха Димо Бакалов (1) и Любомир Гулдан (75). Почетното попадение за "чуковете" бе дело на Александър Александров (83).

Мачът ще се запомни с множеството грешки, които допуснаха главният съдия Александър Костадинов и неговите асистенти. Лудогорец бе порязан сериозно цели три пъти. Реферът не отсъди две дузпи в полза на шампиона на България, а освен това гол на Иван Стоянов не бе зачетен заради несъществуваща засада.

Като оставим на страна съдийските гафове, които в последно време са на мода, есенният първенец не успя да задоволи с изявите си. Въпреки че имаше превъзходство, Лудогорец показа доста слабости и накрая дори се наложи да брани крехкия си аванс и бая потрепери. За капак Стоянов пропусна дузпа в 67-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Ромен Безяк.

Срещата започна по мечтан начин за Лудогорец. Димо Бакалов се разписа още в 1-ата минута след подаване на Марселиньо. След попадението темпото падна и интересните ситуации пред двете врати липсваха. Така се стигна до 25-ата минута, когато Окичукво избута Козмин Моци при спряла игра.

Бранителят не му остана длъжен и го удари. Ситуацията не бе видяна от съдията, тъй като около тях бяха струпани доста играчи. Неточните отсъждения на рефера продължиха с пълна сили. В 38-ата минута топката срещна ръката на състезател на Миньор Пк в наказателното поле, но реферът не посмя да свири дузпа в полза на "орлите".

Секунди по-късно Шоко центрира по отличен начин и Марселиньо стреля с глава, но Боян Пейков показа завиден рефлекс и изби в корнер.

Втората част стартира с опасност пред вратата на шампиона на България. В 50-ата минута "чуковете" бяха близо до гол, но Нджой не успя да донесе радост на привържениците на домакините.

Футболистът не успя да се разпише на празна врата от няколко метра след като Владислав Стоянов се размина с топката.

В 53-ата минута главният съдия си затвори очите и не отсъди втора дузпа за Лудогорец. Бакалов напредна отляво, влезе в назателното поле и бе съборен, но съдията остана безмълвен.

В следващите десет минути Марселиньо направи два фрапантни пропуска. При първия бразилецът можеше да сложи точка на спора, но останал сам срещу вратаря прати кълбото в аут.

Малко по-късно техничиният полузащитник отново не бе достатъчно концентриран пред гола. "Кариоката" изкочи под ъгъл срещу Пейков, но ударът му за пореден път не намери целта.

В 67-ата минута Роман Безяк бе съборен в наказателното поле и този път арбитърът отсъди най-тежкото наказание. Зад кълбото застана Иван Стоянов, чийто удар срещна левия стълб.

В 72-ата минута Стоянов прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада, която бе доста спорна. Три минути по-късно Любомир Гулдан записа името си сред голмайсторите, покачвайки на 2:0. Бранителят на тима от Разград смълча трибуните след като се възползва от центриране от корнер на Стоянов и се разписа с глава.

В 83-ата минута Александър Александров върна своя тим в мача. Играчът на перничани направи за смях Моци и Гулдан като ги размина безпроблемно и с прецизен удар по диагонала не остави никакъв шанс на стража Стоянов. Голът даде криле на "жълто-черните", които до края на срещата притеснаха своя опонент, но липсата на самочувствие и класа не им позволи да стигнат до нещо повече от почетна загуба. Въпреки това накрая Лудогорец доста потрепери.

Победата позволи на Лудогорец да се върна на върха в класирането на "А" група. "Орлите" събраха 54 точки, с две повече от преследвача Левски.

МИНЬОР ПК - ЛУДОГОРЕЦ 1:2