Тайфунът Валенсия отнесе Малага за 6 минути (видео)

Отборът на Валенсия записа впечатляващ успех с 5:1 над четвъртфиналиста в Шампионската лига Малага в среща от 32-ия кръг на Примера дивисион играна на "Местайя". "Прилепите" буквално разнищиха своя съперник, който може да се радва, че не получи и повече голове в своята врата. Домакините забиха първите четири попадения в срещата само за 6 минути и решиха всичко в мача до 31-ата минута, а до края двата тима си размениха по още едно попадение за крайното 5:1.

Валенсия владееше инициативата още от началото на мача и в 25-ата минута головата фиеста започна. Даниел Парехо получи на границата на наказателното поле, елиминира двама защитници и от близо откри резултата. В 28-ата минута Али Сисоко центрира прекрасно от ляво и Роберто Солдадо от близо с глава удвои преднината на своя тим. В 30-ата минута домакините си спечелиха и дузпа в своя полза и отново Солдадо бе точен за 3:0, а минута по-късно след бърза контраатака Жонас Гонсалвеш напредна и стреля, вратаря спаси, но при добавката Серхио Каналес направи 4:0.

Едва в края на полувремето Жулио Баптища с прекрасно изпълнен фаул отсрами гостите, като направи резултата 4:1.

В началото на вротото полувреме обаче "прилепите" стигнаха и до пети гол като Евер Банега получи в наказателното поле, финтира защитник и с неспасяем изстрел в далечния ъгъл на вратата доведе нещата до 5:1.

След този успех Валенсия се изкачи до 5-ото място в класирането с 53 точки. Малага пък вече е на 6-ото място с 50 точки в актива си.