Срамът за Вердер продължава

Волфсбург сгази Вердер (Бремен) с 3:0 като гост в късния мач от събота в 30-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят е девети пореден за "бременските музиканти" без победа. За последно те се радваха на 9 февруари 2013 г., когато се разправиха с Щутгарт (4:1). Волфсбург пък беше влязъл в поредица от четири ремита. Максимилиан Арнолд (13), Ивица Олич (27) и Диего (66-дузпа) удължиха негативната серия на Вердер. След победата Волфсбург е 12-и с 37 пункта, докато Вердер продължава да трепери за позицията си в елита, като е 14-и с 32 точки.

Волфсбург поведе в резултата чрез Арнолд след 13 минути игра. Бранителят на гостите Симон Кяер разсече полузащитата на Вердер с бърз пас към Арнолд, който овладя и стреля силно от 20 метра и откри на "Везерщадион" - 1:0. Четвърт час по-късно Олич удвои преднината на "вълците". Рикардо Родригес пусна към Ян Полак в центъра на терена. Чехът се обърна добре и подаде към хърватина в уличка, извеждайки го сам срещу Беналио. Опитът на бившия нападател на Байерн (Мюнхен) си пролича, преодолявайки швейцареца за 2:0. В 41-ата минута Олич можеше да направи резултата класически, но не нацели добре топката.

В 66-ата минута Диего оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа.