Късен гол спаси Барса без Меси, титлата е на две крачки (видео)

Отборът на Барселона надигра мъчно с 1:0 Леванте в мач от 32-рия кръг на Ла Лига, игран на "Камп Ноу". Без Лионел Меси играта на каталунците вървеше трудно и победният гол дойде чак в 84-ата минута от крака на Сеск Фабрегас. Давид Вийя изпусна дузпа в 16-ата минута, отсъдена за съмнително падане на Андрес Иниеста. След успеха Барса е само на две победи от титлата, а трите точки тази вечер запазиха спокойствието в съблекалнята преди дуела с Байерн (Мюнхен).

Тито Виланова запази сили на основни играчи предвид мача в Шампионската лига. Лионел Меси очаквано остана извън състава и наблюдава двубоя от трибуните. Голямата новина беше завръщането на Ерик Абидал в титулярния състав. В атака за "синьо-червените" бяха Давид Вийя, Сеск Фабрегас и Кристиан Тейо.

Още във втората минута "Камп Ноу" аплодира Абидал, който игра много хладнокръвно в наказателното си поле. Първата възможност за "блаугранас" дойде в 13-ата минута. Тейо центрира отляво, топката се отби от защитник, а Тиаго Алкантара опита интересен удар от въздуха, завършил в ръцете на Кейлър Навас.

В 16-ата Андрес Иниеста залъга двама защитници в наказателното поле и падна пресилено. Съдията Ундиано Майенко даде доста спорна дузпа. Давид Вийя не успя да преодолее Навас от бялата точка, а Сеск Фабрегас стреля в тялото на стража. Минута по-късно Рубен Гарсия финтира Абидал, освободи си позиция за стрелба, но шутира прекалено високо. В 19-ата Иниеста даде прекрасно пас към Тейо, но Вийя беше изпреварен преди засичане.

Топката често минаваше през Тейо, но неговите центрирания или бяха блокирани, или не намираха получател. В 32-рата Тиаго брилянтно изведе Тейо, който стреля мигновено от въздуха, но до близката греда. В 34-ата Даниел Алвеш шутира мощно от далечен фаул, но вратарят Навас се намеси много точно. В 40-ата Тиаго спря с гърди за Вийя, но атрактивното изпълнение на Ел Гуахе беше блокирано. В 44-ата "седмицата" си изработи позиция за стрелба от дъгата, но Навас отново се справи въпреки коварния шут.

В 47-ата минута Роберт Акуафреска беше спрян с несъществуваща засада. Нападателят опъна мрежата, но след вдигнат флаг. В 58-ата Акуафреска отново беше "порязан" с неправилно отсъдена засада. В 59-ата Андрес Иниеста отстъпи място на Чави Ернандес.

"Лос кулес" се настаниха в половината на "гранотас", но не създаваха положения. В 71-вата минута резервата Педро Родригес, заменил Тиаго, и Вийя си попречиха на дузпата. Валенсианци се бранеха концентрирано, а каталунският тим не стигаше и до удар. В 76-ата Алвеш центрира остро, но защитник на втората греда изби в корнер. В 80-ата Чави пусна дълъг пас към Сеск, но "четворката" не стигна до топката.

В 82-ата защитата на гостите от "Сиутат де Валенсия" подари топката в наказателното си поле, Алексис Санчес извади кълбото на дузпата, но Вийя намери топката от ждроб и тя отиде далеч над гредата. В 83-ата каталунците разиграха късо при корнер и с едно докосване Мартин Монтоя се озова до гредата, но острото му подаване на втората греда беше изчистено.

Минута по-късно крепостта на Хуан Игнасио Мартинес падна след попадение на Сеск Фабрегас. Каталунският халф получи пас от Алексис и от 15 метра намери десния долен ъгъл на Кейлър Навас - 1:0. В 88-ата Фабрегас изстреля много силно топката от 30 метра, но Навас се намеси, стражът отново показа класа при изстрел отблизо на Педро секунди по-късно. В 94-ата минута по традиция стана напечено пред Виктор Валдес, но домакините удържаха на първия корнер в полза на гостите.

Така погледът на Барса вече е отправен към Мюнхен, където във вторник вечер е голямото предизвикателство. Леванте доиграва сезона.