Байерн стресна Барса с гръмко 6:1 (видео)

Новият германски шампион Байерн (Мюнхен) продължава рекордния си забележителен ход в Бундеслигата с успех с 6:1 като гост на Хановер 96 в среща от 30-ия кръг. Ларс Щиндл (16 - автогол), Франк Рибери (22), Марио Гомес (40 и 71) и Клаудио Писаро (71 и 86) донесоха нов убедителен успех за мюнхенци. Андре Хофман отбеляза за долносаксонци (84). Баварците загряха по най-добрия начин за 1/2-финала от Шампионската лига срещу Барселона.

Зад Марио Гомес започнаха Томас Мюлер, Клаудио Писаро и Франк Рибери. Сили спестиха Филип Лаам, Бастиан Швайнщайгер, Хавиер Мартинес и Марио Манджукич. Тимът на Юп Хайнкес направи генерална тренировка за дуела с Барселона, като подари топката на домакините и играеше на контра и бързи атаки.

Още в петата минута баварското нападение сътвори страхотна акция, която завърши с изстрел в гредата. Гомес намери Мюлер в наказателното поле, той продължи към Рибери, чийто шут от въздуха от осем метра удари гредата. В осмата Мюлер много добре насочи в наказателното поле към Гомес, но крачка не стигна за първия гол. В 13-ата Жером Боатенг пусна хубаво дълго подаване към Мюлер в наказателното поле, но германският национал не успя да стигне до топката.

В 16-ата логично падна първият гол. Дейвид Алаба нахлу отляво, центрира ниско и Ларс Щиндл с шпагат засече топката в собствената врата. В 20-ата Клаудио Писаро разтресе напречната греда след бомбен шут от въздуха от десет мета. Топката тупна на голлинията. В 22-рата Йоан Джуру сбърка подаване, Писаро подаде към Рибери, който от 11 метра насочи в мрежата за осмия си гол в Бундеслигата.

"Червените" северняци опитаха да върнат един гол. В 37-ата Маме Бирам Диуф не можа да насочи точно след хубаво ниско подаване отдясно. В 40-ата Щиндл стреля точно към сглобката, но топката беше слаба и Мануел Нойер улови. В ответната атака Писаро изведе Гомес, който от 15 метра прати кълбото ниско по диагонала - 0:3. В 43-ата топката се разхождаше близо до малкото наказателно поле, но баварците сякаш пожалиха своите домакини.

На почивката Ариен Робен смени Мюлер, а Джердан Шакири заигра вместо Рибери. В 49-ата резервата Дидие Я Конан получи шанс, но ниският му изстрел приключи в ръцете на Нойер. Мюнхенският тим не пропусна да прониже Рон-Роберт Цийлер и през втората част. В 62-рата Боатенг центрира ниско на първата греда, където Гомес майсторски насочи в мрежата за десетия си гол в първенството.

В 71-вата дойде време и Писаро да се разпише. Шакири пусна към Боатенг, който центрира и нападателят от три метра не сбърка. В 84-ата минута Андре Хофман вкара почетно за 96. Нойер не изби убедително след изстрел от пряк свободен удар и Хофман с глава отблизо донесе малка радост на трибуните. Две по-късно Писаро завърши с гол нова акция на гостите за крайното 6:1. Перуанецът вече има шест гола и осем асистенции в шампионата от изиграни едва 570 минути.

Голямото предизвикателство за Байерн се казва "Барселона", като епизод "1" е във вторник вечер на "Алианц Арена". Долносаксонският тим на Мирко Сломка просто доиграва сезона.

Снимка: Getty Images/Guliver