Тевес донесе изстрадан успех на Ман Сити (видео)

Манчестър Сити постигна изстрадан успех с 1:0 над борещия се за оцеляването си тим на Уигън в отложения мач от 29-ия кръг игран тази вечер на "Етихад". Домакините стигнаха до успеха с гол на Карлос Тевес в 83-ата минута. Гостите обаче могат доста да съжаляват, че не взеха нещо повече от тази среща след като в големи периоди от мача бяха по-добрият тим на терена. С този успех пък "гражданите" стопиха изоставането си от Манчестър Юнайтед на 13 точки.

Първото полувреме бе доста равностойно и с малко възможности пред двете врати. Първият половин час не се случи нищо интересно, като само Александър Коларов отправи един удар от фаул в 6-ата минута преминал над вратата.

Към края на частта двубоят стана малко по-динамичен и в 36-ата минута Франко Ди Санто бе изведен прекрасно с пета в наказателното поле, финтира двама защитници, но накрая не успя да преодолее вратаря Джо Харт. Малко по-късно пък Шон Малоуни пробва далечен удар, но не притесни особено Харт. След това пък и домакините имаха своите възможности като първо в 42-ата минута Коларов стреля от далеч, но над вратата. Две минути по-късно отново сърбинът реши да стреля от труден ъгъл и само доброто позициониране на вратаря попречи да се стигне до гол.

През второто полувреме Уигън заигра много активно и събитията в мача се случваха основно в половината на домакините. В 49-ата минута Шон Малуони отправи страхотен удар, който бе избит от защитник пред голлинията. След това в 75-ата минута Матю Джарвис стреля опасно по земя, но Джо Харт улови. В ответната атака обаче и домакините имаха чудесна възможност като Един Джеко излезе сам срещу Жоел Роблес, но стражът с крак успя да спре удара на босненеца. В 82-ата минута обаче отново Уигън бе близо до гола, като изстрел с глава на Пол Шарнер се отби от гредата, като в ситуацията бе отсъдена и доста спорна засада.

Манчестър Сити обаче използва една от малкото си възможности през второто полувреме и в 83-ата минута след хубава контраатака Тевес получи на границата на наказателното поле и с прекрасен удар не остави шансове на вратаря за 1:0, като това се оказа и победният гол за неговия тим.

След този успех Манчестър Сити вече има 68 точки на втората позиция в класирането и изостава на 13 от водача Манчестър Юнайтед, като има и мач по-малко. Уигън пък остава в зоната на изпадащите на 18-ото място с 31 точки.