Гол от засада спаси Ман Юнайтед срещу Уест Хам (видео)

Отборите на Уест Хам и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител в отложения мач от 29-ия кръг, който се изигра тази вечер на "Болейн Граунд". Двата тима направиха вълнуващ двубой завършил 2:2. Домакините на два пъти повеждаха с попадения на Рикардо Ваз Те в 17-ата и Мохамед Диаме в 55-ата минута, но "червените дяволи" и двата пъти съумяваха да възстановят равенството с голове на Антонио Валенсия в 31-ата и Робин ван Перси в 77-ата минута. Голът на холандеца пък бе от явна засада, която обаче не бе забелязана от съдиите.

Срещата започна с по-добра игра на домакините. Още в 5-ата минута Андрю Каръл отправи опасен удар по земя преминал на сантиметри от гредата. В 17-ата минута пък Матю Джарвис направи страхотен пробив по крилото и центрира към Каръл, който с глава свали за Рикардо Ваз Те и той от близо също с глава прати топката във вратата за 1:0.

Постепенно Юнайтед изнесе играта в по-предни позиции, макар и трудно да стигаше до чисти голови положения. Все пак в 31-ата минута Шинджи Кагава направи великолепен пробив до аутлинията, след което върна за непокрития Антонио Валенсия, който от близо само трябваше да чукне топката в опразнената врата - 1:1. Уест Хам обаче можеше отново да си върне преднината в резултата в 34-ата минута, когато Мохамед Диаме нахлу в наказателното поле и отправи нелош удар преминал встрани от вратата.

Второто полувреме започна доста по-вълнуващо. Още в 46-ата минута гостите можеха да стигнат до гол като Ван Перси свали с глава за Фил Джоунс на точката на дузпата, но защитникът необезпокояван не успя да засече добре. Веднага след това пък "чуковете" също имаха нелош шанс като Каръл стреля от далеч и топката профуча на сантиметри от гредата. В 55-ата минута Уест Хам все пак стигна до втори гол. Мохамед Диаме с прекрасно докосване си освободи пространство в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 2:1.

Ман Юнайтед опита веднага да отговори на удара и в 60-ата минута Ван Перси получи прекрасно центриране в наказателното поле, но от близо стреля право в тялото на Юси Яяскелайнен, а в ситуацията бе отсъдена и засада. Три минути по-късно пък Уейн Рууни стреля опасно по земя, но защитник изчисти от голлинията след неумела намеса на вратаря. В 69-ата минута пък Яскелайнен отново се отличи с прекрасно спасяване след опасен удар с глава на Ван Перси. В 77-ата минута обаче Кагава стреля от границата на наказателното поле, топката се отби и от двете греди преди да стигне до Ван Перси, който при добавката не сгреши и направи 2:2. Холандецът обаче бе в засада при удара на японеца и голът не трябваше да бъде зачетен.

В заключителните минути гостите потърсиха и пълния обрат и Хавиер Ернандес имаше страхотен шанс да стреля от близо с глава, но право в ръцете на вратаря. Малко преди края мексиканецът имаше още една възможност, но отново не успя да се разпише от близо, като в последния момент защитник изчисти топката пред крака му.

Така мачът завърши наравно и Манчестър Юнайтед вече има 81 точки и направи още една, макар и малка крачка към титлата. Уест Хам пък вече е с 39 точки и заема 11-ото място в класирането.