Барса на три победи от титлата - резервите не пощадиха Сарагоса (видео)

Отборът на Барселона направи нова крачка към шампионската титла след категоричен успех с 3:0 като гост на Сарагоса в среща от 31-вия кръг на Примера. С доста резервни футболисти "блаугранас" лесно спечелиха след попадения на Тиаго Алкантара (20) и Кристиан Тейо (39 и 53). С успеха Барса временно дръпна с 16 точки пред втория Реал Мадрид, който гостува в Билбао.

Каталунският тим беше без редица ключови фигури като Лионел Меси и Андрес Иниеста. Виктор Валдес се завърна в шампионатен мач след четири двубоя наказание. В центъра на защитата бяха разположени Марк Бартра и Адриано Корея. В атака Тито Виланова заложи на Алексис Санчес, Сеск Фабрегас и Кристиан Тейо. Чави Ернандес започна като титуляр в Примера за първи път от 3 февруари. Мануел Хименес подреди 4-2-3-1, разчитайки в нападение на доказания голмайстор Елдер Пощига.

Секунди след началото Кристиан Тейо овладя прекрасно пред очите на Кристиан Сапунару, но стреля неточно. Арагонският тим започна нахъсано и често атакуваше, но незавършено. В шестата минута Пощига поиска дузпа за игра с ръка на Адриано Корея, но съдията Фернандес Борбалан замълча. В 12-ата Тейо намери Чави Ернандес на дъгата, но номер "6" се забави и беше блокиран. В 17-ата Алексис проби в наказателното до аутлинията и извади на пеналта, но шутът на Тейо беше изключително неточен.

В 20-ата "блаугранас", облечени днес в резервните жълто-оранжеви екипи, успяха да открият резултата. Тиаго напредна, потърси Алексис и след двойно подаване с чилиеца от 13 метра стреля много точно по земя в далечния ъгъл. Това беше второ попадение за 22-годишния бразило-италианец. В 33-ата минута Алекс Сонг удари с ръка в лицето Виктор Родригес в наказателното поле, но реферът не се намеси и това предизвика искри на "Ла Ромареда".

В 39-ата Барса сякаш си оплете положението с втори гол. След чудесно взаимодействие с Тиаго Кристиан Тейо се озова сам срещу вратаря Роберто Хименес и стреля покрай стража - 2:0. В 42-рата Алексис стреля силно от осем метра, но Роберто с крак успя да отрази. Като цяло до почивката "лос кулес" взеха комфортна преднина без много положения в нападение.

Преди началото на второто полувреме Маноло Хименес направи двойна смяна, но това не предизвика радикални промени. В 46-ата Алексис Санчес напредна и по прекрасен начин прехвърли Роберто Хименес, но нямаше късмет - напречна греда. В 53-ата Тейо показа класата си с отбелязване на третия гол. Крилото напредна, финтира защитник и майсторски търкулна топката от малък ъгъл покрай стража - 0:3. Лявото крило заби седмо попадение в Ла Лига.

В 62-рата Родриго Риос - Родри не стреля добре при добро положение. В 66-ата безличният днес Сеск Фабрегас не стигна пас на Даниел Алвеш. В 69-ата Тиаго прецизно изведе Тейо, но крилото не можа да преодолее вратаря. В 75-ата бившият капитан на Барса "Б" и настоящ играч на Сарагоса шутира мощно над гредата. В края каталунският щаб спести сили на Чави и даде шанс на Давид Вийя да получи аплодисменти от "Ла Ромареда". В 88-ата Алексис стреля опасно ниско по диагонала, но Роберто Хименес се прояви силно при плонжа и изби топката.

Така Барса трябва да спечели още девет точки в оставащите седем кръга, за да гарантира титлата. Сарагоса вече 14 поредни мача няма победа, като последно надви Атлетик Билбао на 22 декември. Арагонците остават в зоната на изпадащите.

Снимки: Getty Images/Guliver