Освалдо се отпуши, Рома победи (видео)

Отборът на Рома надви с 2:1 като гост Торино в среща от 32-ия кръг на Серия "А". "Вълците" спечелиха с голове на отпушиля се след дълго време аржентински нападател с италиански паспорт Пабло Освалдо (22) и на аржентинеца Ерик Ламела (60). За "биковете" точен бе Роландо Бианки в 31-ата минута.

Ламела направи страхотен пропуск в 16-ата минута, като от непосредствена близост стреля над вратата на Торино след центриране отляво. В 22-ата минута обаче "джалоросите" поразиха противниковата врата и това направи Освалдо - с глава след центриране на Федерико Балдзарети.

В 27-ата минута юношата на Рома Алесио Черчи удари греда за "биковете", а в 31-ата Торино изравни резултата с попадение на Роландо Бианки. Нападателят наказа неориентираната игра на защитата на "вълците" и опъна мрежата с удар отблизо.

В началото на второто полувреме босненският халф на Рома Миралем Пянич получи травма и бе сменен от капитана Франческо Тоти, който днес започна на пейката.

В 58-ата минута Черчи удари за втори път в мача греда, този път след изстрел от фаул. Две мивнути по-късно "вълците" излязоха напред в резултата. Ламела се реваншира за пропуска си по-рано в мача с блестящ удар с левия крак, който не остави шансове на вратаря Жан-Франсоа Жиле.

В 78-ата минута Тоти тества Жиле с мощен шут от фаул, но вратарят изби. Две минути след това пък Балдзарети удари с лакът Черчи и получи втори жълт, респективно червен картон.

В 82-ата минута след бърза контраатака "вълците" пропуснаха златен шанс да решат мача в своя полза, като резервата Алесандро Флоренци почти от голлинията не успя да се разпише.

Минута преди края Флоренци изби топката почти от голлинията, като едва не си отбеляза автогол след разбъркване пред вратата на Рома. В добавеното време пък резервата Джонатас стреля над вратата на Рома, а буквално в последните секунди защитникът Анджело Огбона опита далечен изстрел и топката рикошира коварно в тялото на играч на столичани и излезе в корнер. За неговото изпълнение обаче нямаше време и "вълците" успяха да удържат победата с човек по-малко.

След тази победа Рома временно се изкачи на пето място в класирането с 51 точки - 4 по-малко от четвъртия Фиорентина и 7 по-малко от третия Милан. Торино е 15-и с 36 точки, а лидер е Ювентус със 71, пред Наполи с 62.