Ди Канио със знаменита първа победа в дербито с Нюкасъл (видео)

Съндърланд нанесе тежко поражение с 3:0 на Нюкасъл в дербито на Североизточна Англия, играно на "Сейнт Джемсис Парк". Победата бе първа за новия мениджър на "черните котки" Паоло ди Канио, а благодарение на нея Съндърланд вече е на три точки от зоната на изпадащите.  Стефан Сесеньон (27'), Адам Джонсън (74') и Дейвид Воън (82') вкараха три прекрасни гола за класическата победа на гостите, а "свраките" могат да бъдат недоволни от решенията на съдийската бригада, след като изравнителен гол на Папис Демба Сисе бе направило отменен заради засада.

В 15-ата минута гостите имаха претенции за дузпа заради това, че Стивън Тейлър издърпа Дани Греъм за фланелката в наказателното поле, но Хауърд Уеб подмина ситуацията. Като цяло "черните котки" бяха по-активни в началото и в 26-ата минута гостите излязоха напред в резултата на "Сйнт Джемсис Парк". Хонас Гутиерес сгреши едно подаване, подарявайки топката на Джеймс Маклийн, който продължи към Сесеньон. Халфът проби много добре през центъра на отбраната на Нюкасъл и с удар от 25 метра намери долния ляв ъгъл на вратата на Крул. Домакините можеха да изравнят много скоро след това, но Миньоле блесна с две впечатляващи намеси в рамките на две минути, спасявайки опасни удари на Папис Демба Сисе. В 41-ата минута Съндърланд бе близо до втори гол, но Тим Крул изби удар с глава отблизо на Карлос Куейяр.

В 57-ата минута контузия получи представилия се много добре до момента Тим Крул, който бе заменен от Роб Елиът. В 62-ата минута Папис Сисе вкара топката в мрежата на Съндърланд, но попадението бе отменено заради несъществуваща засада.

В 74-ата минута Адам Джонсън попари "свраките" с втори гол. Крилото получи по десния фланг, проби по превъзходен начин и със страхотен шут от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Елиът. В 82-ата минута Дейвид Воън направи 0:3 след нов красив гол, дошъл след страхотен изстрел с левия крак на уелсеца.

Съндърланд е на 15-о място с 34 точки, докато Нюкасъл е 13-и с две точки повече.