Интер пак на колене, сбогува се с мечтата за ШЛ (видео)

Отборът на Интер загуби с 0:2 гостуването на Каляри в Триест в мач от 32-ия кръг на Серия "А" и почти сигурно се сбогува с мечтата си да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Головете за южняците отбеляза резервата Маурисио Пинийя през втората част (63,76). Наставникът на “нерадзурите” Андреа Страмачони реши да запази някои от своите титуляри, въпреки много контузени в състава преди важната среща-реванш от полуфиналите за Купата на Италия срещу Рома през следващата седмица в Милано. Въпреки това Естебан Камбиасо бе близо до гола преди почивката, но гредата помогна на Каляри. Рикардо Алварес пък бе най-опасен за "черно-сините", които отново имат сериозни претенции към рефера Доменико Чели. През първото полувреме гостите искаха червен картон за Андреа Досена за нарушение среще Роки, а след почивката бе свирена поредната спорна дузпа срещу тях, която Пинийя реализира и промени равенството 0:0.

Чилийският нападател нахлу в наказателното поле в 63-ата минута, като търсеше контракт с Матиас Силвестре, но такъв нямаше. Реферът Чели обаче реши да отсъди 11-метров наказателен удар. В минутите преди това домакините имаха претенции за две дузпи, а секунди преди гола Рики Алварес бе близо до гола.

В 76-ата минута Пинийя удвои след хубава атака на Каляри и двойно подаване с другата резерва Матиас Кабрера.

Още една лоша новина за Андреа Страмачони е, че Валтер Гаргано и резервата Юто Нагатомо напуснаха терена контузени, като най-вероятно ще пропуснат мача с “вълците”.

До края на мача Интер се бе предал, като Виктор Ибарбо удари горната греда, а Валтер Самуел и Томази Роки завършиха срещата като нападателен тандем на миланския гранд. Бившият капитан на Лацио ще се запомни с една отлична самостоятелна акция и удар, който Агаци спаси.

Загубата е 12-а за Интер през този сезон и четвърта в последните пет двубоя. Отборът остана на седмо място в класирането с 50 точки, докато заветната трета позиция е на цели осем преди сблъсъка Милан - Наполи тази вечер.

Каляри е на 10-о място след 11-ата си победа с 42 точки.

Интер ще се опитат да стигнат финал за Купата на Италия, след като загубиха с 1:2 първата среща от Рома в сряда вечер на "Джузепе Меаца". Другата седмица момчетата на Страмачони приемат Парма, а Каляри гостува на Наполи в двубои от 33-ия кръг на калчото.