Бордо прегази шампиона Монпелие (видео)

Бордо е един от отборите с най-слаба атака в Лига 1, но в двубоя срещу шампиона Монпелие нападателите на жирондинци се развихриха и публиката на "Шабан-Делмас" се зарадва на убедителна победа с 4:2. По този начин момчетата на старши треньора Франсис Жило сложиха край на поредицата от три мача без победа, но остават далеч от местата, даващи право на класиране за евротурнирите.

Много силен мач направиха крайните бранители на Бордо Беноа Тремулинас и Мариано, които асиситираха за три от четирите гола във вратата на Жофри Журдрен. Бразилецът дори можеше и да се разпише, но негов удар с глава срещна гредата.

Людовик Сане откри за Бордо в 11-ата минута, а до средата на полувремето Шейх Диабате и Ярослав Плашил направиха резултата класически. Малко преди почивката Реми Кабела върна едно попадение, но защитата на Монпелие бе под всякаква критика и това не се промени до края на мача. В 54-ата минута Анри Сайве вкара за 4:1, а Бенжамин Стамбули в последните секунди направи загубата на гостите малко по-почетна.