Брага повали Порто и спечели Купата на лигата

Брага победи Порто с 1:0 и триумфира с Купата на лигата в Португалия. "Драконите" бяха считани за фаворит във финала и създадоха повече положения, но трябваше да преглътнат загубата. Единствения гол отбеляза Алан от дузпа в 45-ата минута. Нарушението в наказателното поле донесе и червен картон на защитника на Порто Абдулайе Ба.

Преди почивката Хамес Родригес и Джаксън Мартинес пропуснаха добри възможности да открият резултата, докато играчите на Брага основно се бранеха.

Макар и с човек по-малко, Порто не спря да търси гола и през второто полувреме. В 58-ата минута малко не достигна на Родригес да изравни с глава. Уго Виана пък не успя от удобна позиция да удвои аванса на Брага.

"Щастлив съм, че вкарах гол, но по-важен е крайният резултат. Поздравявам съотборниците си и посвещавам трофея на нашия президент", каза след мача голмайсторът Алан.

БРАГА - ПОРТО 1:0