Съдията спаси Шалке 04 от загуба в Гелзенкирхен (видео)

Байер (Леверкузен) не успя да съхрани преднината си от два гола и завърши наравно 2:2 като гост Шалке 04 в късния мач от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. "Червено-черните" бяха по-дейният отбор в голям диапазон от срещата, но домакините наложиха здрава преса в последните 20 минута на двубоя и логично стигнаха до равния. Дерби-мачът можеше да се окаже разковничето за някой от двата отбора, тъй като борбата между Шалке и Байер е кой ще завоюва бронзовите медали. Головете за гостите бяха дело на Симон Ролфес (39) и Михал Кадлец (58). Теему Пуки се разписа за Шалке в 71-ата минута, а новото попълнение Рафаел изравни в 87-ата от много спорна дузпа. Хиксът остави "миньорите" на четвърто място с 46 точки - четири по-малко от Леверкузен.

Наставникът на домакините Йенс Келер имаше проблеми за разрешаване при постройката на стартовите единадесет. Роман Нойщeдтер липсваше поради натрупани жълти картони, а Джеферсън Фарфан е получил мускулни проблеми. На тяхно място започнаха Рафаел и Кристоф Моритц.

В 8-ата минута Кислинг бе изведен очи в очи срещу Тимо Хилдебранд, но опитният страж на домакините успя да отрази удара на нападателя.

Шест минути преди края на първата част Леверкузен излезе напред в резултата чрез капитана Симон Ролфес. Гостите имаха право да изпълнят ъглов удар и във въздушен двубой Кислинг и Чиприан Марика си удариха главите. Румънецът остана да лежи в наказателното си поле, но главният съдия не спря играта. Последва центриране и Ролфес се извиси и откри резултата на "Фелтинс Арена" - 0:1.

В 57-ата минута Юлиан Дракслер можеше да изравни, но ударът му от дъгата отлетя високо над напречната греда.

Минута по-късно Михал Кадлец отбеляза чудесен гол от далечна дистанция. Чехът стреля от свободен удар, но никой пред Хилдебранд не успя да отклони топката и след тупване на земята тя се оплете в мрежата на Шалке - 0:2.

Домакините се активизираха и голът не почака много. Финландецът Пуки намали резултата в 71-ата минута и върна надеждите на "кралскосините".

В 87-ата минута се разигра истинска драма в Гелзенкирхен. Пуки наказа грешка на защитата на гостите и проби към наказателното поле. Турчинът Йомер Топрак го настигна и финландецът се свлече в пеналта, но реферът отсъди противоречива дузпа. Зад топката застана Рафаел, който оформи крайното 2:2.

В следващия кръг Байер приема Хофенхайм, а Шалке гостува на Айнтрахт (Франкфурт).