Арсенал излезе трети с късен обрат и спорна дузпа (видео)

Арсенал се изкачи поне временно до третото място в класирането в Премиър лийг с победа с 3:1 над Норич в мача между двата тима от 33-ия кръг игран на "Емиратс" в Лондон. "Артилеристите" обаче изстрадаха този успех, след като губеха с 0:1 в резултата пет минути преди края с гол на Майкъл Търнър в 56-ата минута. Тогава обаче домакините получиха доста спорна дузпа в своя полза и Микел Артета изравни, а след това Себастиан Басонг си вкара автогол в 88-ата, а Лукас Подолски в 91-ата минута доведе нещата до крайното 3:1.

Арсенал имаше инициативата още от началото на мача, но трудно стигаше до някакви чисти голови положения. В 23-ата минута хубав удар на Олливие Жиру с глава мина на сантиметри от гредата. В 29-ата минута пък Жервиньо изскочи зад защитата, елиминира вратаря, но на празна врата от труден ъгъл не успя да отбележи.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха особено, но в 56-ата минута Норич си спечели фаул в половината на съперника, Робърт Снодграс центрира и Майкъл Търнър с глава заби топката във вратата за 0:1.

Това обърка плановете на домакините, които се хвърлиха в отчаян щурм и в 64-ата минута претендираха за дузпа за събаряне на Тио Уолкот, но такава не бе отсъдена. В 79-ата минута "артилеристите" бяха близо до гола, но Лукас Подолски тресна напречната греда.

В 84-ата минута се стигна до най-спорното положение, което доведе и до обрата в мача. При едно разбъркване в наказателното поле Жиру падна след задържане от страна на защитник. В първия момент арбитърът Майк Джоунс, който бе близо до ситуацията, не посочи бялата точка, но след това сигнал на страничния съдия го накара да промени решението си. Микел Артета пък изпълни наказателния удар и изравни резултата.

Само три минути по-късно Алекс Окслейд-Чемръблейн нахлу до аутлинията, центрира остро по земя и Басонг заби топката в собствената си врата и направи резултата 2:1. Веднага след това обаче гостите имаха прекрасен шанс да възстановят равенството, но Джони Хоусън останал очи в очи с вратаря не успя да се разпише. В добавеното време на мача пък домакините окончателно решиха изхода на срещата като Подолски със силен удар по земя не остави шансове на вратаря за крайното 3:1. И тук обаче останаха съмнения за засада на асистента за гола Тио Уолкот.

С тази победа Арсенал излезе до 3-ото място във временното класиране с 59 точки, но и мач повече от преследвачите си Челси. Норич пък остава на 14-ото място с 35 точки.