България с втора загуба на Евроволей 2013 за юноши след 2:3 от Турция (ГАЛЕРИЯ)

Младите български волейболисти загубиха от Турция на европейското първенство по волейбол за юноши. Нашите отстъпиха пред южните ни съседи в среща от Група 2 с 2:3 (25:18, 22:25, 20:25, 25:23, 6:15). Това е втора загуба на младите български волейболисти на европейското първенство - вчера възпитаницита на старши треньора Иван Халачев загубиха от Франция с 1:3 в първия си мач.
По-неприятната новина е, че при 19:17 за Турция във втория гейм, контузия получи разпределителят на България Владимир Станков. На негово място доигра срещата Йордан Пеев от Марек Юнион-Ивкони (Дупница). 17-годишният плеймейкър на ЦСКА изпитваше сериозни болки, като ще бъде откаран в болница.

Мачът започна отлично за българските момчета, като успяха да поведат с 1:0. Проблемите започнаха именно във втората част, като контузията на Станков допълнително усложни ситуацията. Турция се възползва и не само, че изравни, а и поведе с 2:1. Българите все пак успяха да реагират и взеха четвъртия гейм, но в тайбрека турските волейболисти превъзхождаха във всеки един компонент от играта и се поздравиха с първата си победа на турнира.

Силен мач за България направи нападателят на ЦСКА Яни Георгиев, който реализира 20 точки (2 аса, 64% ефективност в атака). Центърът Красимир Георгиев добави 11 точки (3 блока, 73% ефективност в атака), колкото направи и Николай Къртев (3 аса, 62% ефективност в нападение). Срещу Турция българските момчета направиха 9 аса, но не бяха толкова ефективни на блокада - едва четири точки на този елемент.

За Турция с 20 точки се отличи Ясин Айдън (4 аса, 52% ефективност в атака), а 18 точки добави Мелих Съратджа (3 аса) Турските играчи също показаха добро изпълнение на сервис и забиха цели 15 аса в полето на българите. От блокада записаха пет точки.

По-късно днес са останалите два мача от нашата група: Русия - Финландия и Франция - Сърбия. Късно вчера финландците надиграха с 3:1 (24:26, 25:20, 27:25, 26:24) домакините от Сърбия.

Третата среща на България е срещу силния отбор на Русия, като двубоят е утре от 16,00 часа.

За полуфиналите се класират първите два отбора, а третият и четвъртият ще спорят за местата от пета до осма позиция в крайното класиране.

ТУРЦИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 23:25, 15:6)