Левски поведе "А" група след много драма и три червени картона (видео)

Левски поведе в класирането на “А” група преди двубоя на Лудогорец с Локомотив (Пловдив) в понеделник. “Сините” надвиха с 2:1 в много драматичен сблъсък Локомотив (София)  на “Георги Аспарухов” в дебюта на Николай Митов начело на домакините. Нападателите Базил де Карвальо (19-д) , Жоао Силва (78) и Крум Бибишков (59) отбелязаха головете в столичното дерби, в което главно действащо лице се превърна реферът Стефан Спасов, който вдигна доста спорни три червени картона. Първо Том бе изгонен за два жълти картона в 24-ата минута, като втория бе за настъпване, след което Рене Михелич (64) и Александър Бранеков (72) бяха пратени преждевременно под душовете с директни червени картони, но и в двата случая те бяха пресилени и реферът можеше да им покаже само жълти картони.

Дошлите да наблюдават срещата около 3000 фенове обаче отново останаха разочаровани от видяното, като Сектор “Б” изпрати играчите с възгласи "Вън от Левски София" и скандирания “Вутов, Вутов”, а също така аплодисменти обра и капитанът днес Христо Йовов.

Левски има 49 точки - с една повече от шампионите, а “железничарите” останаха в опасната зона на 12-о място с 20 точки.

Юношата на домакините Пламен Тонев Илиев прави официален дебют със синята фланелка. Това беше голямата изненада сред избраниците на новия наставник Николай Митов. Срещата е първа и за младия специалист, който вчера замени Илиан Илиев.
Сред титулярите за столичното дерби от 22-ия кръг на "А" група беше и Христо Йовов, който отново носи капитанската лента. На вратата традиционно беше Пламен Илиев, а пред него играха Дъстли Мюлдер, Ромен Ели, Даниел Димов и Нуно Пинто. До Йовов действаше Стефан Велев, а зад Базил де Карвальо игра Рене Михелич. По крилата атакуваха Илиев и Гари Родригес.
Още в 5-ата минута гостите бяха близо до попадение, но Мюлдер изби в последния момент топката от краката на Бранимир Костадинов, който бе сам на празна врата.
"Сините" взеха инициативата в следващите минути, но първият удар бе на Карвальо в 16-ата минута. Нападателят стреля силно от 18 метра, но Митрев изби. 180 секунди след това Карвальо откри от дузпа със 17-ия си гол за сезона. Сенегалецът си изработи 11-метров удар, който сам реализира. Голмайсторът бе фаулиран от Дюлгеров.
Минута по-късно младокът Илиев на празна врата пропусна да удвои. Той бе намерен от Родригес, който проби отляво, но юношата пропусна от няколко метра. В 24-ата минута "железничарите" останаха с човек по-малко, след като Том получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Велев.
Първият удар към вратата на Илиев дойде от Антонио Павлов в 29-ата минута.
Карвальо получи мускулна травма и бе заменен от Жоао Силва в 34-ата минута. Капитанът на домакините в днешната среща Йовов бе близо до първи гол за сезона в 42-ата минута, но пропусна да засече топката във вратата на Митрев.
В последните секунди Силва с глава също стреля в аут.
Втората част започна с две промени за "червено-черните". Дебютантът Уилкер и Крум Бибишков се появиха на терена, като вторият имаше добра възможност, но стреля в аут след няколко минути.
Митов направи първата си смяна начело на тима в 52-ата минута, когато извади дебютанта Илиев, а на негово място влезе Илиян Йорданов.
Последваха два удара на Михелич, първият в аут, а вторият спасен от Митрев. Увлечени в атака, "сините" допуснаха поредна грешка в защита в 59-ата минута. Бибишков се откъсна от Мюлдер при светкавична контраатака и сам срещу Илиев с мощен шут прати топката в мрежата за 1:1, след като кълбото първо се отби в горната греда.
Попадението му бе първо за "железничарите".
В 64-ата минута Стефан Спасов даде втори червен картон в мача. Този път той бе за домакините. Рене Михелич бе изгонен пресилено, след като скочи с ръката напред. Моментално в игра се появи Антонио Вутов за сметка на Велев.
Митрев с отлично спасяване изби в корнер в 71-ата минута след силен изстрел на Родригес. Минута по-късно Спасов даде трети червен картон, като този път потърпевш бе Александър Бранеков. Капитанът на "червено-черните" получи директен червен картон за остро влизане в краката на Вутов. Нарушението бе за жълт картон, но реферът му показа направо червен.
Последваха по един пропуск за двата тима, преди Силва да вкара първия си гол тази пролет. Португалският таран направо разстреля Митрев с удар от 17 метра. Голът е негов четвърти в първенството и общо осми.
Две минути по-късно Родригес проби, а Силва направи нов сериозен пропуск. Холандецът сам срещу Митрев си поведе лошо топката и пропусна да запише името си сред голмайсторите в 88-ата минута. Последва ново спасяване на Митрев след изстрел на Силва.
В даденото продължение от три минути гостите пропуснаха да шокират домакините. Първо след удар на Бибишков настъпи смут в защитата на "сините", а след това Антонио Павлов от два метра прати топката над гредата, но се оказа в положение на засада.
Така за радост на сините фенове до изравняване не се стигна, като бе прекъсната серията от две поредни равенства от 1:1 между двата клуба в “А” група. Успехът днес бе 71-ви от 123 срещи за Левски и 40-и като домакин.
Наказаният наставник на Локомотив Емил Велев изгледа мача от сектор “Г”. Това бе първата от поредицата от три срещи между двата тима в рамките на 10 дни. В сряда двата клуба се срещат отново на “Герена” в първи полуфинал за Купата на България, а седмица по-късно е срещата-реванш.
След промените в треньорския щаб хубавото за “сините” са трите точки, както и даденият шанс на юношите Пламен Илиев и Вутов и завръщането към гола на Силва, който от декември не бе попадал в прегръдките на своите съотборници. Играта особено във фаза защита на целия тим обаче отново разочарова и притесни феновете преди поредицата от тежки мачове.