Фрайбург мечтае за ШЛ с трети пореден успех

Фрайбург продължава да мечтае за класиране в Шампионската лига след като записа успех с 3:1 над Хановер 96 в първи мач от 29-ия кръг в Бундеслигата. Това бе трета поредна победа за домакините на "Мейдж-Солар-Щадион", които се изравниха по точки с 4-ия в класирането Шалке 04, макар и тимът от Гелзенкирхен още да не е изиграл своя мач от този кръг. Кристиан Шулц си отбеляза автогол в 24-ата минута, а другите попадения за Фрайбург бяха дело на Макс Крузе в 44-ата и Жонатан Шмид в 73-ата минута. За гостите пък се разписа Константин Рауш в 36-ата минута.

Фрайбург доминираше в началото и в 23-ата минута далечен удар на Крузе облиза гредата. Само минута по-късно Шулц не се ориентира при едно центриране в наказателното поле и необезпокояван прати топката в собствената си врата. Хановер обаче успя да се съвземе и в 36-ата минута Маме Бирам Диуф се възползва от грешка в отбраната на домакините, открадна топката и нахлу в наказателното поле, след което върна за Рауш, който от движение заби топката във вратата - 1:1. В 44-ата минута обаче Крузе получи в пеналта, освободи си пространство за удар и прати топката в мрежата за 2:1.

През второто полувреме събитията на терена не бяха толкова вълнуващи. Въпреки това домакините издебнаха своя шанс и в 73-ата минута удвоиха преднината си. Tогава след чудесна контраатака и много неориентирани действия в защита на гостите, топката стигна до Шмид, който от воле успя да я промуши под плонжа на вратаря за 3:1. Малко преди края пък домакините пропуснаха да вкарат четвърти гол като Йоан Джуру изчисти от голлинията.

Така Фрайбург излезе на 5-ата позиция в таблицата с 45 точки, колкото има и четвъртия Шалке. Хановер пък остава на 9-ото място с 38 точки.