Фенербахче изхвърли Лацио от Лига Европа (видео)

Тимът на Фенербахче се класира за полуфиналите на Лига Европа. Турският отбор завърши 1:1 с италианския Лацио като гост в среща-реванш от четвъртфиналите. С общ резултат от двата мача 3:1 Фенербахче елиминира "орлите" от Рим. Сенад Лулич даде аванс на Лацио в резултата в 60-ата минута, но в 73-ата Канер Еркин изравни.

През първата част Лулич стреля опасно от воле в 27-ата минута, но не уцели вратата на Фенербахче, а в 41-ата Едерсон не успя от добра позиция да открие резултата в полза на Лацио. Три минути след почивката пък Либор Козак бе близо до гол във вратата на Фенербахче, но стреля неточно с глава.

В 59-ата минута Козак пропусна нов чудесен шанс за гол за Лацио, но настоятелността на "орлите" все пак даде резултат 60 секунди по-късно. Босненският халф Сенад Лулич заби топката в противниковата мрежа с глава след центриране на Антонио Кандрева и върна надеждите на италианците.

В 73-ата минута обаче гостите охладиха ентусиазма на Лацио. Канер Еркин получи топката в наказателното поле на "орлите" от Пиер Уебо и с мощен шут с левия крак опъна мрежата зад Федерико Маркети.

В 82-ата минута вратарят на Фенербахче Волкан Демирел показа страхотен рефлекс и изби в корнер топката след удар с глава Лорик Кана. В заключителните минути домакините не успяха да стигнат поне до победа за престиж и отпадат от състезанието.