Нюкасъл се бори до последно, но на полуфинал е Бенфика (видео)

Португалският гранд Бенфика се класира за полуфиналите на Лига Европа. "Орлите" от Лисабон завършиха 1:1 при гостуването си на "Сейнт Джеймсис Парк" на Нюкасъл в мач-реванш от четвъртфиналите на втория по сила европейски клубен турнир. С общ резултат 4:2 Бенфика елиминира английския тим. "Свраките" откриха резултата в 71-ата минута с гол на Папис Демба Сисе, а във втората минута на добавеното време Едуардо Салвио се разписа за Бенфика.

В третата минута Лима от тима на "орлите" от Лисабон тества с удар с пета вратаря на Нюкасъл Тим Крул, но холандецът внимаваше и спаси. В 28-ата минута отлична възможност за гол се откри пред Николас Гайтан. Стражът на "свраките" Тим Крул се намеси лошо, напусна вратата си и топката попадна в Гайтан, който стреля, но кълбото бе избито от голлинията от Масадио Аидара. В 35-ата минута се стигна до нова сериозна опасност пред вратата на Нюкасъл. Този път след центриране отляво Едуардо Салвио стреля с глава, но не уцели вратата.

В последната минута на първото полувреме Папис Демба Сисе вкара топката във вратата на Бенфика с удар от непосредствена близост, но попадението правилно бе отменено поради засада.

В 66-ата минута бе отменен втори гол на Сисе, отново заради засада. Въпреки протестите на сенегалеца, решението на реферите бе правилно.

В 71-ата минута Сисе за трети път изпрати топката във вратата на Бенфика и този път всичко бе наред. След неориентирана игра на бранителите на "орлите", Шола Амеоби центрира на аутлинията към Сисе и сенегалецът с глава откри резултата.

До края на мача играчите на Алън Пардю опитаха всичко, за да отбележат втоли гол, но надеждите им бяха попарени във втората минута на добавеното време, когато Роберто Морено центрира към Салвио и аржентинецът с безпощаден изстрел изравни резултата, изпращайки тима си на полуфиналите.

НЮКАСЪЛ - БЕНФИКА 1:1 (общ резултат 2:4)