Лео завърши мача с контузия

Само за около половин час на терена Лионел Меси успя да вдигне Барселона на крака и тимът да успее да изравни на Пари Сен Жермен, което беше достатъчно на испанците да елиминират съперника си на четвъртфиналите в Шампионската лига. Нападателят, който не е напълно възстановен от контузия, се появи като смяна в 62-ата минута и набързо изработи попадение на Педро Родригес за 1:1. Видимо обаче Лео не се чувстваше комфортно на терена и предпочиташе да се пази, като в края накуцваше заради болежка в десния крак. След попадението на своя тим той гледаше да избягва острите единоборства, за да не се усложни травмата му. Често Меси правеше разни упражнения за разтягане, когато играта не беше в близост до него.

Следващият мач на "лос кулес" е гостуване на Сарагоса в неделя от 20,00 часа.

Снимка: Getty Images/Guliver