Ще продължи ли английският поход в Лига Европа?

Три отбора от Англия ще се опитат да се класират на полуфиналите в Лига Европа. Челси е в най-изгодна позиция, след като победи Рубин с 3:1 в първия двубой преди седмица, докато за Тотнъм и Нюкасъл се очертават много трудни реванши. "Шпорите" показаха характер и наваксаха пасив от два гола срещу Базел, но сега им предстои гостуване в Швейцария. Нюкасъл пък отстъпи с 1:3 на Бенфика в Лисабон и шансовете да елиминира португалския гранд не са никак големи. Последната четвъртфинална двойка е между Фенербахче и Лацио. Турците изненадващо спечелиха с 2:0 в Истанбул, но "орлите" от Рим не са казали последната си дума.

Мениджърът на Челси Рафаел Бенитес със сигурност ще даде почивка на част от титулярите си и няма да ги пусне на "Лужники" срещу Рубин. Лондончани мислят най-вече за полуфинала за ФА Къп срещу Манчестър Сити в неделя и може да си изпатят, защото в Рубин гледат много сериозно на двубоите от Лига Европа и вярват, че са способни на обрат. "Ще се постараем да отстраним Челси. Съперникът ни е фаворит, но не сме се предали", заяви наставникът на казанци Курбан Бердиев.

Тотнъм ще бъде без суперзвездата си Гарет Бейл в гостуването на Базел. Още няколко основни футболисти са аут за тима на Андре Вилаш-Боаш, но португалецът е оптимист. "Шпорите" се нуждаят от победа или равенство с минимум три отбелязани гола, а домакините ще се опитат за първи път в историята си да стигнат до полуфинал в европейските клубни турнири.

Нюкасъл изненандващо стигна до четвъртфиналите в Лига Европа и паралено с това се бори да запази мястото си във Висшата лига. Отборът на Алън Пардю ще разчита на мощната подкрепа на феновете си, но Бенфика пристига със самочувствието на тим, който е във великолепна форма и е на крачка от титлата в Португалия. Наставникът на гостите Жорже Жезус няма никакви кадрови проблеми и се надява Оскар Кардосо, Николас Гайтан и Ола Джон да поведат Бенфика към полуфиналите.

Най-труден реванш предстои на Лацио. Няколко дни след римското дерби, съставът на Владимир Петкович ще трябва да навакса изоставане от два чисти гола, ако иска да продължи участието си в турнира. Много от важните футболисти на италианците ще пропуснат мача на "Олимпико" заради контузии. Допълнителен минус е наказанието, наложено от УЕФА. То е причината двубоят довечера да се играе пред празни трибуни. Фенербахче има само загуби в гостуванията си в Италия, но добрият аванс от първия мач е предпоставка турският гранд за първи път в историята си да елиминира съперник от Италия.