Литекс се превърна в страшилище - няма загуба от 5 месеца (видео)

Литекс прегази у дома с 6:1 международната селекция на Етър в мач от 21-ия кръг на "А" група. Така тимът на Христо Стоичков задмина ЦСКА и вече е трети само на 3 точки зад втория Левски, който по-рано през деня завърши 1:1 в Гоце Делчев. Търновчани изненадващо поведоха чрез Лоран Кастелана (8), но след това четирикратните шампиони се развихриха и отнесоха съперника си след попадения на Емил Грозев (11), Стенио Жуниор (39), Ванжер да Силва (68), Георги Миланов (85,87) и Томи Костадинов (89).

С този успех Литекс фиксира впечатляваща серия без загуба за първенство от точно пет месеца. За последно "оранжевите" преклониха глави пред Берое на 10 ноември - 0:1.

За отбелязване е, че ловчанлии финишираха двубоя с 11 българи на терена, докато в състава на Етър почти през целия мач имаше само един нашенец - Дормушали Саидходжа.

За "болярите" това е 13-а загуба и те логично остават в зоната на изпадащите, като вече са на 4 точки зад Локомотив (София), който е първият тим над чертата.

Зрителите на градския стадион в Ловеч бяха изненадани от силното начало на гостите, които в 8-ата минута поведоха в резултата. Тогава централният защитник Лоран Кастелана засече центриране на Жак Фей. След само три минути обаче Емил Грозев вкара за 1:1 след корнер и пас на Васил Божиков, а в 39-ата минута Стенио Жуниор заби второто попадение за домакините след асистенция на Армандо Ваюши. В оставащите няколко минути до края на първата част ловчанлии пропуснаха няколко отлични възможности за трети гол.

Изходът беше решен в 68-ата минута, в която Ванжер да Силва отказа "виолетовите" след хубав шут. В заключителните минути най-добрият футболист на България Георги Миланов заби два бързи гола в 85-ата и 87-ата минути, а секунди преди края и Томи Костадинов успя да вгорчи дебюта на вратаря на съперника Матеуш Бак.

Първи голове за Литекс за първенство записаха новият нападател Стенио Жуниор (21 г.) и бранителят Емил Грозев (22 г.). През есента тимът на Христо Стоичков разгроми своя съперник и във Велико Търново, но с 4:0.

Снимка: pfclitex.com