Провал за поставените в Полша

Поставената под номер 4 в схемата Юлия Гьоргес бе принудена да се откаже при 6:7(5), 6:3, 4:1 срещу американската квалификантка Жил Крайбас в първия кръг на турнира в Катовица, Полша. 30-ата в света бе считана за фаворитка, но допусна много грешки и цели три пробива във втория сет. Тя пропусна да реализира четири шанса за взимане на сервис-геймове на съперничката си в решителната трета част и се отказа след 2 часа и 24 минути игра.

Петата в схемата Ализе Корне също отпадна от надпреварата, след като загуби с 3:6, 0:6 от словашката тийнейджърка Ана Шмиедлова. Естонката Кая Канепи бе единствената поставена, която стигна до успех във вчерашните мачове. Тя успя да се наложи над участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Сандра Заниевска с 6:1, 6:1.