Славия плаче в навечерието на 100-годишнината след бой от Локо Сф, Кокала прави панаири

Локомотив (София) разплака тима на Славия в наверечието на 100-годишнината на "белите". "Червено-черните" победиха възпитаниците на Велислав Вуцов с 1:0 в първи мач от 21-ия кръг на "А" група, който се игра на калния терен в Своге. Единственото попадение в срещата бе дело на Антонио Павлов, който се разписа след асистенция на Румен Трифонов.

Срещата, която бе доста постна откъм футболни достойнства и интересни положения пред двете врати, не премина без скандали. В 79-ата минута главният съдия Никола Попов изгони наставника на символичните домакини Емил Велев за оспорване на негово решение. От своя страна пък Кокала отказваше да се качи на трибуните и преди да го стори дълго време се разправяше с рефера.

Първи до опасност стигнаха домакините. В 11-ата минута, след центриране от корнер Антонио Павлов отправи удар с глава от няколко метра, но Георги Петков показа добър рефлекс и запази мрежата си суха. В 30-ата минута Славия отговори чрез Петър Димитров, който стреля от границата на наказателното поле, но Божидар Митрев спаси. До края на първата част не се случи нищо интересно и двата тима са прибраха на почивка.

През вторите 45 минути играта бе равностойна, но все пак домакините имаха леко териториално преимущество. В 47-ата минута най-дейният в състава на "червено-черните" Антонио Павлов излезе по диагонал сам срещу вратаря, но стреля право в Петков и резултатът остана непроменен. В 79-ата минута главният съдия изгони наставника на Локомотив Емил Велев за оспорване на негово решение.

Кокала обаче дълго време бе подканван да напусне терена, тъй като отказваше да се качи на трибуните. Близо десет минути по-късно дойде развръзката. Антонио Павлов попадна в прегръдките на своите съотборници, отбелязвайки така мечтаното попадение, с което оформи крайното - 1:0.

С днешната победа Локомотив София взе глътка въздух в борбата за оцеляване в елита на родния футбол. Столичани се намират на 11-то място с актив от 20 точки, с три повече от Ботев (Враца) и Черно море, които имат мач по-малко.

ЛОКО СФ - СЛАВИЯ 1:0