Късни шедьоври в дербито на дъното, Уигън се спаси в 94-ата (видео)

Два изключително красиви гола в последните десетина минути на мача видяха зрителите на двубоя между Куинс Парк Рейнджърс и Уигън на "Лофтъс Роуд". Домакините виждаха трите точки в ръцете си, след като Лоик Реми отбеляза истински шедьовър в 85-ата минута, за да им даде безценен аванс в срещата, но Шон Малоуни изравни в 94-ата с великолепно изпълнение на пряк свободен удар. Огромна вина за попадението на крилото, донесло точката за гостите, има Адел Таарабт, който наведе главата си, за да мине топката над него и да влети в мрежата на Жулио Сесар за 1:1.

Рейнджърс играха дълго време с човек по-малко, след като техният нападател Боби Замора бе остранен с директен червен картон от съдията Фил Дауд, след като почти изрита в главата съперник.

Ремито няма почти никаква стойност за К.П.Р., които остават на седем точки от спасителните места само шест кръга преди края на сезона. Уигън обаче се изравнява по точки със 17-ия Съндърланд с изкованата днес точка. Възпитаниците на Хари Реднап се отлепиха от дъното и вече имат 24 точки, докато Уигън е 18-и с 31.