Луд мач във Франция

Отборите на Тулуза и Ница направиха един от най-вълнуващите мачове в Лига 1 през този сезон. Гостите от Южна Франция победиха с 4:3 в срещата от 31-вия кръг на първенството. Двубоят премина през множество обрати и едва ли много от феновете на стадиона могат да се похвалят, че са присъствали на по-инфарктен мач.

Шоуто на терена започна още в първата минута, когато резултатът бе открит от "орлетата". Жереми Пие центрира от дясното крило. Стражът на Тулуза Али Ахамада не успя да прибере добре топката и я прати в краката на връхлитащият Ерик Ботеак, който направи 1:0. Седем минути по-късно резултатът бе изравнен. Далечен шут на Франк Табану рикошира в защитник на Ница и топката попадна на крака на Висам Бен Йедер, който я прати незабавно към вратата, където Давид Оспина не реагира добре и топката мина под краката му за 1:1. В средата на първата част Тулуза излезе напред, когато отлична комбинация изведе Етиен Капу сам срещу вратаря и националът на Франция технично прехвърли колумбийския страж. Малко преди почивката обаче Ница възстанови равенството. Ерик Ботеак отбеляза втория си гол за вечерта с отлично изпълнение на пряк-свободен удар.

В началото на втората част Тулуза превзе изцяло топката и се настани в половината на противника в търсене на трето попадение. Противно на този факт обаче Ница стигна до трети гол и излезе за втори път напред в резултата. Контраатака изведе Дарио Цвитанич на стрелкова позиция. Ударът на аржентинецът бе париран от защитник, но за нещастие на домакините топката прехвърли Ахамада и влезе за трети път в мрежата му. Десетина минути преди края на мача Тулуза остана с човек по-малко, тъй като стражът на тима спъна извън наказателното поле, излезлия сам срещу него Махаман Траоре.

Така всички очакваха Ница да вземе трите точки без проблем, но в 90-ата минута разбъркване в наказателното поле изведе Бен Йедер на стрелкова позиция и младокът направи 3:3. В 93-ата минута червен картон получи и резервата на гостите Алекси Босети, който влезе безумно в краката на Шейх М'Бенг. За щастие шпагатът му не уцели защитника на домакините, но заради неразумното влизане съдията Клемен Тюрпен му показа червен картон.

Това обаче не бе всичко в мача и в 94-ата минута Ница стигна до ценната победа. Дидие Дигар свали една дълга топка към връхлитащият Кевин Анен, който без да се бави я заби в горния ляв ъгъл на резервния страж на домакините Оливие Блондел. В последната секунда на мача гостите можеха да останат с още един човек по-малко, тъй като Блондел спъна излезлия сам срещу него Фабрис Абриел, но реферът реши да сложи точка на спора в същия момент.

Така Ница се върна на победния път след две поредни загуби и все още таи надежди за класиране в евротурнирите. "Орлетата" са с 51 точки на четвърто място. Тулуза пък спря серията си от шест поредни мача без поражение и са на 11-о място с 41.