БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Мъри чака Григор на полуфинал, Ферер се отказа

Поставеният под номер 2 Анди Мъри се класира за 1/2-финалите на турнира в Акапулко, след като се наложи над шестия в схемата Жил Симон (Франция) с 1:6, 7:6(4), 6:2. Това е първо достигане до финалната четворка за шотландеца след като претърпя операция на гърба през септември. Мъри взе само един гейм в първия сет и изоставаше с 3:5 във втория, но успя да върне пробива на французина и да доведе нещата до тайбрек, с който изравни резултата. В третата решителна част шампионът от "Уимбълдън" поведе с 3:0 и направи още един пробив на нула в последния гейм, като така си осигури място на 1/2-финалите. Там той ще се изправи срещу първата ни ракета Григор Димитров, който постигна изключително трудна, но сладка победа над латвиеца Ернестс Гулбис с 4:6, 7:6(2), 7:5.

Испанецът Давид Ферер пък се прости с надеждата да играе на пети пореден финал на Откритото първенство на Мексико. Четвъртият в света се отказа заради болки в адуктора по време на втория сет на мача с Кевин Андерсън при резултат 6:2, 2:4. Така за място на финала високият южноафриканец ще спори с украинския тенисист Александър Долгополов, който по-рано вчера наниза 18 аса и отстрани Иво Карлович (Хърватия) с 6:4, 7:6(4).