Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Ювентус забрави за кошмара Галатасарай и си го изкара на Трабзонспор (видео)

Ювентус показа, че се е отърсил от кошмарното отпадане от Галатасарай в Шампионската лига и записа втори успех с 2:0 над друг турски гранд - Трабзонспор като гост и го елиминира на 1/16-финала в Лига Европа. "Бианконерите" изиграха страхотен мач и можеха да се наложат и далеч по убедително. Артуро Видал в 19-ата и Пабло Освалдо в 33-ата минута бяха авторите на двете попадения в срещата и с общ резултат 4:0 "старата госпожа" продължава на 1/8-финал, където ще срещне Фиорентина.

Ювентус доминираше още от началото на мача и можеше още в 4-ата минута да открие резултата, но удар на Артуро Видал се отби от гредата. Все пак гостите поразиха вратата на съперника в 19-ата минута, когато след една бърза атака Джовинко бе изведен на стрелкова позиция, ударът му бе спасен, но при добавката Видал не сгреши - 0:1.

След това в 21-ата минута попадение на "бианконерите" бе отменено заради доста спорна засада. В 33-ата минута обаче играчите на Антонио Конте окончателно убиха интригата в мача като Себастиан Джовинко бе изведен почти до аутлинията, центрира за Пабло Освалдо, който от близо с глава удвои преднината на своя тим.

И през втората част италианският шампион бе по-активният тим на терена и в 53-ата минута защитник на Трабзонспор трябваше да чисти пред голлинията след като вратарят бе елиминиран с прехвърлящ удар на Джовинко. В 57-ата минута Атомната мравка имаше нов добър шанс очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее, а три минути по-късно и Освалдо от добра позиция стреля над вратата.

Домакините създадоха едно от малкото си положения в 68-ата минута, когато Адин стреля от фаул, но Джанлуиджи Буфон улови. В 72-ата минута пък Юве бе на косъм да стигне до класическа преднина като Симоне Падоин бе изведен в наказателното поле и стреля през краката на вратаря, който обаче някак успя да избие топката преди да се окаже в мрежата му. След това в 76-ата минута Джовинко отново пропусна сам срещу вратаря. В 79-ата минута пък Андреа Пирло затрудни вратаря от фаул, а при добавката Федерико Пелузо от близо не успя да прати топката в опразнената врата.

В крайна сметка по чудо до нови голове не се стигна, но и тази победа бе повече от достатъчна на италианския шампион, който продължава на 1/8-финал, където се очакват нажежени сблъсъци с Фиорентина.

ТРАБЗОНСПОР - ЮВЕНТУС - 0:2 (0:2)
0:1 - Видал (19)
0:2 - Освалдо (33)