Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Валенсия застана на пътя на Лудогорец, "прилепите" не впечатлиха в реванша (видео)

Отборът на Валенсия е следващият съперник на българския шампион Лудогорец на фаза 1/8-финал в Лига Европа. Това стана факт след нулево реми на "Местайя" срещу Динамо (Киев) в късната сесия реванши. Тимът на Хуан Антонио Пици продължава напред с общ резултат 2:0. В тазвечершната среща "бяло-черните" не показаха, че са по-добри от своя съперник, а в 71-ата минута гредата лиши последните минути от инфарктни мигове.

Мачът започна спокойно, с търпелив подход и от двете страни. В осмата минута Жоао Перейра изостри една атака с нахлуване отдясно, но не подаде точно в наказателното поле. В 11-ата Мигел Велозу прати топката близо до гредата на Диего Алвеш. В 20-ата грешка на Драгович позволи на Даниел Парехо да шутира - покрай гредата.

Постепенно "лос че" заобиколиха наказателното поле на гостите. В 26-ата Едуардо Варгас стреля с глава след пас на Парехо. В 31-ата Пако Алкасер вкара топката в мрежата, но попадението не беше зачетено поради засада. В края на полувремето гостите от Киев поеха инициативата и поставиха под напрежение испанския си опонент.

И през втората част положенията не изобилстваха. Двата тима рядко завършаваха атаките си с изстрели към двете врати. В 55-ата Пако Алкасер получи отлична възможност с глава, но прати топката доста далеч от целта. В 59-ата Еду Варгас получи най-добрия шанс до момента, но и той не беше точен. В 71-ата минута силен удар на Велозу разтресе напречната греда. До края момчетата на Олег Блохин търсеха по-упорито попадението, но им липсваше точният удар.

Мачовете с Лудогорец са на 13 март в София и на 20 март във Валенсия.

Снимки: Getty Images/Guliver